Aktualności

Warner Bros. Television i DC Entertainment ogłosiły we wtorek, że pracują nad „Metropolis”, serialem, który przedstawi obraz tytułowego miasta przed pojawieniem się w nim Supermana.

Akcja serialu „Metropolis” rozpocznie się na długo przed pojawieniem się w mieście „Człowieka ze stali”. W produkcji przyjdzie nam śledzić losy Lexa Luthora i Lois Lane, którzy badają mroczne sekrety Metropolis. Postacie stworzone będą na wzór oryginalnych, wymyślonych przez Jerry'ego Siegela i Joe Shustera.

Jak wynika z udostępnionych informacji, za dystrybucję serialu odpowiedzialna będzie nowo powstająca platforma streamingowa DC, a pierwsza seria liczyć ma 13 odcinków. Produkcją zajmą się osoby znane z pracy przy „Gotham”: John Stephens i Danny Cannon.

Metropolis, Superman, DC, Warner Bros, John Stephens, Danny Cannon, serial, prequel
John Stephens i Danny Cannon

Platforma streamingowa DC zadebiutować ma w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Jej twórcy, oprócz prequelu przygód Supermana, mają w planach sporo ciekawych projektów. Jednym z nich będzie „Titans” – uważany za flagową produkcję nadchodzącej plaformy – który opowiadać będzie o grupie superbohaterów działającej pod przewodnictwem Batmana.

Początek zdjęć zaplanowano na drugą połowę tego roku, a na premierę przyjdzie nam poczekać aż do roku 2019.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Aktualności