Aktualności

Pierwsza od 30 lat superprodukcja stacji TVP 1, „Korona królów”, miała zadebiutować w listopadzie 2017 roku. Miała, bo jak informują Wirtualne Media, premiera serialu została przesunięta na styczeń.

Produkcja reklamowana była jako polska odpowiedź na „Wspaniałe stulecie” czy „Game of Thrones”. Niestety, nie podołała ekipa odpowiedzialna za scenariusz i do pomocy zatrudniono Ilonę Łepkowską, pracującą wcześniej m.in. przy produkcji „M jak Miłość”. Łepkowska wprowadziła tak duże zmiany do fabuły pierwszych trzech odcinków, że wymagane było przedłużenie zdjęć do serialu o kolejne dwa miesiące. Jeżeli nic się nie zmieni, „Korona królów” powinna być wyświetlana w styczniu, od poniedziałku do czwartku, przed głównym pasmem „Wiadomości”.

Akcja serialu rozpoczyna się w 1333 roku. Król Władysław Łokietek, zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie ma zasiąść jego jedyny żyjący syn – Kazimierz. Reżyseruje Wojciech Pacyna. W obsadzie znaleźli się m.in.: Halina Łabonarska, Wiesław Wójcik, Mateusz Król, Marta Bryła, Robert Gonera czy Halina Łabonarska.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.