1
Aktualności

Jak pamiętamy, zakończenie 2. sezonu anime „Attack on Titan” ujawniło fanom termin rozpoczęcia sezonu 3. – kwiecień 2018 roku. Niestety, na odbywającym się właśnie w Japonii evencie związanym z serialem ogłoszono przesunięcie premiery na lato.

„Attack on Titan” to opowieść o świecie, w którym ludzkość zmuszona jest do życia za trzema ogromnymi murami, w obawie przed stworami znanymi jako Tytani. Potwory te wyglądają jak my, ale mierzą od 3 do 60 metrów, a ich jedyną ambicją wydaje się być pożarcie jak najwięcej ludzi. Od 100 lat nie zanotowano jednak żadnego incydentu związanego z Tytanami i wszyscy zaczęli czuć się bezpiecznie. Aż pewnego dnia ogromny Tytan wyłamuje dziurę w murze i stwory zaczynają siać zamęt. Główny bohater, widząc scenę pożarcia własnej matki, poprzysięga zemstę na wszystkich Tytanach.

Dwa pierwsze sezony okazały się gigantycznym sukcesem, zarówno w Japonii, jak i USA czy Europie. Powstały historie poboczne, animowane i aktorskie filmy, a sam tytuł wspiął się wysoko w rankingu najlepszych anime wszechczasów. Niestety, studio odpowiedzialne za produkcję zdecydowało się przesunąć datę wyświetlania sezonu 3., nie podając przy tym przyczyn. Na pocieszenie fanom zostają odcinki historii pobocznych (najbliższy zadebiutuje już w grudniu) i film kompilacyjny 2. sezonu, dostępny w japońskich kinach już w styczniu.

Źródło: IGN.com/informacje prasowe

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane