Aktualności

Obsada serialu „Y” od stacji FX została skompletowana i wygląda imponująco.

Serial „Y” to adaptacja komiksu Vertigo „Y: The Last Man" od Briana K. Vaughana i Pia Gurerra. To jeden z ambitniejszych projektów telewizyjnych ekranizacji komiksów. Prace nad adaptacją „Y: The Last Man" trwały od kilku lat, mimo starania się o wielu reżyserów i aktorów nigdy nie udało się ruszyć z nimi dalej.

Jednym z problemów z pewnością była cena przedsiewzięcia – projekt jest ambitny i niezwykle drogi. Dodatkowo jego ton wydaje się bardziej dojrzały i nie jest to historia o superbohaterach, co nie ułatwiało jego sprzedania. Jeśli serial się uda, będzie to na pewno przełom dla stacji FX, która ogłosiła właśnie obsadę.

Diane Lane
Diane Lane zagra senator Jennifer Brown

Za projekt odpowiadają showrunnerzy Michael Green („American Gods”, „Blade Runner 2049”) i Aïda Mashaka Croal („Luke Cage”, „Jessica Jones”), a reżyserią pilota zajmie się Melina Matsoukas. Serial opowie losy świata, w którym w wyniku plagi zginęli wszyscy mężczyźni oprócz jednego, Yoricka Browna. Nowy świat rządzony przez kobiety ma przyjrzeć się płci, rasie, klasie i przetrwaniu. A tak prezentuje się jego obsada:

Barry Keoghan („Dunkirk”, „The Killing of a Sacred Deer”) zagra Yoricka Browna, młodego chłopaka, który używa humoru, by odbić się od swoich problemów, jest jedynym męskim przetrwańcem plagi, która opanowała cały świat.

Diane Lane („Unfaithful”, „Under the Tuscan Sun”) wcieli się w senator Jennifer Brown. Mimo że jest młodszą senator i to jej pierwsza kadencja, udało jej się wyrobić pozycję w kręgach politycznych, jest gotowa postawić swoje prywatne ideały ponad polityką. Jest także matką Yoricka i Hero.  

Imogen Poots („Green Room”, „Frank & Lola”, „Knight of Cups”) zostanie Hero Brown, silną i pewną siebie sanitariuszką pogotowia ratunkowego. Hero zmaga się z głęboką emocjonalną traumą, która często prowadzi ją do skrzyżowania prywatnych i profesjonalnych ścieżek.

Imogen Poots
Imogen Poots wcieli się w siostrę głównego bohatera

Lashana Lynch („Captain Marvel”, „Bulletproof”, „Still Star Crossed”) wcieli się w Agentkę 355. To agentka Secret Service, która wykonuje swoje obowiązki z niezwykłym profesjonalizmem, nawet w obliczu niespodziewanych okoliczności. 

Juliana Canfield („Succession”) stanie się Beth, wytwórczynią noży z Brooklynu. Beth wychowywała się na farmie i udała się do Nowego Jorku, by doświadczyć życia w dużym mieście. W nieszczęśliwym Yoricku odnajdzie coś, co ją do niego przyciąga. Gdy ta dwójka jest razem, niezaprzeczalnie widać chemię dwóch zakochanych dzieciaków. 

Marin Ireland („Sneaky Pete”, „Hell or High Water”) zagra Norę, starszą asystentkę pani prezydent i jej prawą rękę. Bez trudu łączy życie rodzinne z meandrami pracy w korytarzach pełnych władzy.

Opisy postaci wyglądają zachęcająco, historia brzmi ciekawie, a obsada jest naprawdę dobra. Czekacie?

Źródło: screenrant.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.