Aktualności

Stacja Starz stworzy serial o młodości brytyjskiej monarchini, Elżbiety I, w którym zobaczymy blaski i cienie królewskiej korony.

„Becoming Elizabeth” ma być „nieopowiedzianą wcześniej historią o młodości jednej z najbardziej ikonicznych angielskich królowych”. Zobaczymy w nim Elżbietę jako osieroconą nastolatkę (jej matka została oskarżona o zdradę i ścięta), uwikłaną w dworską politykę. Kiedy bez wcześniejszego wyznaczenia dziedzica umiera jej ojciec, Henryk VIII, w kraju rozpoczyna się walka o władzę, w której pretendenci do tronu są jedynie pionkami w grze rozgrywanej pomiędzy najważniejszymi europejskimi rodzinami. Młoda Elżbieta pomimo przeciwności losu stara się przejąć władze, ale nikomu nie może zaufać. W serialu ma nie brakować intryg, zdrad i zakazanych związków, które w jednej chwili mogą umocnić pozycję królowej lub też zaprowadzić ją na szafot.

Scenarzystkami serialu są Anya Reiss („EastEnders”), Emily Ballou („Taboo”), Anna Jordan („Succession”) oraz Suhayla El-Bushra („Hollyoaks”). Producentami są Reiss, George Ormond („Great Expectations”) i George Faber („Shameless”).

Becoming Elizabeth
Trzynastoletnia Elżbieta I na obrazie Guillema Scrotesa

Nie jest to pierwszy serial Starz z gatunku „dworskiego dramatu”. Stacja już wcześniej stworzyła seriale skupiające się na europejskich władczyniach uwikłanych w polityczne i dworskie intrygi, m.in. „The Spanish Princess” oraz „The White Queen”

Obsada oraz inne szczegóły nie są jeszcze znane. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.