Aktualności

HBO Europe wyprodukuje serial grozy „30 monedas”. Nowa hiszpańska produkcja HBO zostanie wyreżyserowana przez nagradzanego m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji Álexa de la Iglesii, który wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Jorgem Guerricaechevarríą jest także współautorem scenariusza. 

Serial „30 monedas” opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć. Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią tajemniczych zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, naiwny burmistrz Paco oraz dociekliwa weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz znaczenie tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa. 

Jak podkreśla reżyser:

„30 monedas” to projekt, o którym marzyłem przez całe życie. To serial, który łączy w sobie elementy thrillera, kina akcji i kryminału. To mix gatunków, który ma bawić widzów, ale także spędzać im sen z powiek. To będzie wyjątkowe przeżycie dla widzów, którzy są spragnieni rozrywki z dreszczem emocji.

30 monedas, hbo europe
Alex de la Iglesia

Serial będzie miał 8 odcinków. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.