Aktualności

„Earthsea” („Ziemiomorze”) doczeka się swojej nowej serialowej wersji!

Jak podaje Deadline, wysoko cenione studio A24, które odpowiada m.in. za serial „Euphoria”, sfinansuje i wyprodukuje adaptację bestsellerowego cyklu fantasy Ursuli Le Guin. Współproducentką została Jennifer Fox („Nightcrawler”, „Michael Clayton”). 

„Earthsea” rozgrywa się w świecie pełnym setek wysp rządząnych przez tych, którzy zagarnęli władzę poprzez magię tym samym niszcząc jej równowagę. Uniwersum to chwalone jest przede wszystkim za różnorodność: bohaterami są ludzie o różnym kolorze skóry i pochodzeniu, a każda z wysp jest wyjątkowa. Mamy więc tam zarówno Krainy Smoków, zamieszkiwane przez zmarłych Suche Krainy, a także wyspy takie jak Roke, gdzie wykłada się magię. Ważną częścią tej historii jest ludzka natura oraz natura sama w sobie. 

Fragment mapy z uniwersum „Earthsea”

Autorka cyklu, przed swoją śmiercią w 2018 roku, udzieliła poparcia dla projektu. Również jej syn pozytywnie wypowiada się na temat nowej adaptacji książek: 

Ursula długa czekała na adaptację „Earthsea”, która przedstawiałaby połączenie jej pomysłów i słów z wizualizacją tej opowieści przez kogoś innego. Mam szczęście, że wraz z Jennifer Fox i A24, mamy podstawy do produkcji i rozwoju, dzięki którym przeniesiemy na ekran tę rozległą narrację i prawdy moralne stworzone przez moją matkę.

„Ziemiomorze” było już dwukrotnie przenoszone na ekrany: w 2004 powstał serial wyprodukowany przez Sci Fi Channel, który odbiegał mocno od książek, przez co został skrytykowany przez Le Guin, a w 2006 roku stworzona została japońska animacja w reżyserii Gorō Miyazakiego. 

Nie wiadomo jeszcze, jaka stacja bądź też platforma zdecyduje się na dystrybucję serialu. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.