Aktualności

W sierpniu 2019 roku Sony i Marvel nie doszli do porozumienia w związku z czym Spider-Man opuścił uniwersum MCU. Teraz Sony powoli zaczyna zdradzać swoje plany na przyszłe produkcje.

Tony Vinciquerra, prezes studia Sony Pictures, rozmawiając z Variety, odniósł się do całej sytuacji pokreślając, że nie ma żadnego konfliktu pomiędzy Sony a Marvelem. Na pytanie, czy coś w tej sprawie może się jeszcze zmienić, odpowiedział, że życie jest długie

Szefostwo Sony jest przekonane, że Spider-Man poradzi sobie poza MCU, a jego własne uniwersum będzie dobrym pomysłem, który spodoba się fanom. Sony planuje produkcję „Venoma 2”, „Morbiusa” oraz, uwaga, pięciu lub sześci seriali, których akcja będzie się dziać w świecie Spider-Mana. Jak na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tych dzieł, nie wiadomo też jak bardzo będą się one łączyć z filmami. 

spider man, sony mcu, spiderman, venoma 2, morbiusa

Nowe uniwersum Spider-Mana jeszcze nawet nie raczkuje i ciekawe jest przyglądanie się temu, w jaki sposób Sony połączy ze sobą wszystkie elementy. Na prowadzenie wysuwają się dwie teorie: pierwsza z nich wskazuje na seriale lekko nawiązujące do filmowych wydarzeń, jak marvelowską „Agents of SHIELD”, co dałoby niższe wyniki oglądalności dla takich produkcji, ale wyższe dla filmów. Inną możliwością jest podejście Disney+, czyli przeplatanie się ze sobą filmów i seriali. 

Teraz pozostaje nam czekać i obserwować, jak rozwinie się sytuacja i co jeszcze wymyśli Sony Pictures.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności