3
Aktualności

Fani horrorów już niedługo zyskają kolejną pozycję do oglądania. Oryginalny twórca filmów o laleczce Chucky, Don Mancini, wraz z producentem Davidem Kirschnerem, zajmują się właśnie tworzeniem serialu, którego fabuła rozpocznie się po wydarzeniach z ostatniego filmu znanej serii.

Seria zapoczątkowana w 1988 roku przez film „Child’s Play” opowiada o lalce, nawiedzonej przez ducha seryjnego mordercy. Dotychczas powstało siedem części tej historii, a serial będzie ich kontynuacją. Ostatni film kinowy, „Cult of Chucky”, zadebiutował w 2017 roku i spotkał się ze średnim przyjęciem przez widzów – w serwisie Rotten Tomatoes uzyskał ocenę 6,3/10 od krytyków z 82% „świeżości”. Fani nie byli szczególnie zachwyceni najnowszą odsłoną serii, oceniając ją w serwisie IMDb na 5,2/10.

8-odcinkowy, nienazwany jeszcze serial nawiąże do oryginalnego tytułu pierwszej części, o czym wspomina twórca, Don Mancini:

Planujemy użyć w tytule [serialu] nazwy „Child’s Play”. Chcemy zasygnalizować, że będzie mrocznie, mroczniej niż kiedykolwiek wcześniej. To będzie przerażająca produkcja.

Child's Play, Laleczka Chucky, serial, Don Mancini, David Kirschner
Don Mancini, David Kirschner i Tony Gardner

Potwierdzono również, że głosu znanej lalce użyczy Brad Dourif, dubbingujący tę postać we wszystkich filmach serii. Produkcją natomiast zajmie się David Kirschner, który swoją 30-letnią współpracę z Mancinim skomentował słowami:

Rzadko się zdarzają tak długo trwające związki. Jestem niesamowicie podekscytowany pomysłem serialu i możliwością odkrywania świata, z którym wcześniej nie mieliśmy nic wspólnego. Don poprowadził tę serię w niesamowicie przerażającym kierunku. Za każdym razem jest w stanie się jeszcze przebić.

Nie jest jeszcze znana data premiery serialu.

Źródło: bloody-disgusting.com

Komentarze

(3)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Magdalena Marciniak
  Magdalena Marciniak
  @MagdalenaMarciniak

  To horror mojego dzieciństwa, więc czekam z niecierpliwością. To na pewno ciekawy projekt.

  btw. na jednym z comic conów widziałam kobietę chorującą na karłowatość, która przebrała się za laleczkę chucky. To był najgorszy widok w moim życiu i jeden z lepszych cosplayów :D

  • Monika Kujawa
   Monika Kujawa
   @Moniska07

   @MagdalenaMarciniak: Laleczka Chucky zawsze mnie przerażała, więc lepiej nie będę sprawdzać tego cosplayu xD Ale serial pewnie też zacznę oglądać, bo ciekawie się to zapowiada xD

  • Magdalena Marciniak
   Magdalena Marciniak
   @MagdalenaMarciniak

   @Moniska07: to było bardzo creepy, ale genialne w swojej prostocie xD