Aktualności

Bieżący rok przynosi pełno wieści o rebootach, tym razem padło na znaną produkcję, skupiającą się na postaciach ze społeczności LGBT. Przy nowym podejściu pomoże oryginalny twórca brytyjskiej wersji serialu.

Reboot „Queer as Folk” ma być współczesną wersją brytyjskiej produkcji z 1999 roku, skupiającej się na grupie imprezujących przyjaciół, którzy po pewnej tragedii znajdują wsparcie wśród społeczności homoseksualistów. Mają się pojawić całkiem nowe postacie, z historią dziejącą się w innym miejscu od tych przedstawionych w starych serialach. Brytyjski serial z 1999 roku doczekał się dwóch sezonów, a amerykańska wersja pięciu – jest także jedną z najbardziej chwalonych produkcji wśród środowisk LGBT, za to jak prawdziwie przedstawia problemy z jakimi się borykają geje i lesbijki. 

queer as folk, brawo, russel t. davies, reboot
Zdjęcie z brytyjskiej wersji „Queer as Folk”

Producentem wykonawczym nowej wersji, przygotowywanej przez stację Bravo, jest twórca oryginalnego brytyjskiego serialu – Russell T. Davies (znany także jako scenarzysta i showrunner serialu „Doctor Who” w latach 2005-2010). Scenarzystą serialu został Stephen Dunn („Closet Monster”), będący także producentem wykonawczym wraz z Nicolą Shindler („Happy Valley ”) i Lee Eisenbergiem („The Office”).

Nie wiadomo jeszcze kto zagra w produkcji ani kiedy można spodziewać się premiery.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane