1
Aktualności

Kiedy w 2016 roku ogłoszono powstanie 10. sezonu „The X-Files”, wielu fanów było zaskoczonych powrotem uwielbianej produkcji. Radość nie trwała jednak długo – podano informację, że obecnie emitowana, 11. seria będzie prawdopodobnie ostatnią.

„The X-Files” to historia dwóch agentów FBI. Fox Mulder (David Duchovny) oraz Dana Scully (Gillian Anderson) zajmują się archiwum X, w którym znajdują się akta dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych. 

Serial miał premierę w 1993 roku. Przez wiele lat zyskał liczne grono fanów, którzy teraz na dobre pożegnają się z historią. Gillian Anderson, wcielająca się w jedną z głównych ról, wyznała podczas nowojorskiego Comic Conu, że nie planuje powrócić na plan 12. serii – jeśli taka powstanie. Produceni uznali, że bez Dany Scully kontynuacja nie ma sensu, dlatego o ile Anderson nie zmieni zdania, obecnie emitowany sezon będzie ostatnim. Gary Newman, dyrektor generalny stacji Fox, wypowiedział się dla portalu tvguide.com na temat przyszłości „The X-Files”:

Myślę, że moglibyście o to zapytać Chrisa [Cartera – twórcy serialu, przyp. red.], Davida lub Gillian w różnych momentach, odkąd serial został po raz pierwszy zdjęty z anteny i raz odpowiedź brzmiałaby „tak”, a raz „nie”. Zrobili dwa dodatkowe sezony. Nie wykluczam możliwości, że w przyszłości może być ich więcej. Nie tylko nie ma planów, ale nie było też ani jednej rozmowy na ten temat. 

Zakończenie serialu po wyemitowaniu finału najnowszej serii jest jednak bardzo możliwe z powodu dużego spadku oglądalności. Otwarcie 10. sezonu obejrzało 16 milionów widzów, podczas gdy najnowszy odcinek przyciągnął przed ekrany ponad 5 milionów. 

11. sezon można oglądać na stacji Fox. W Polsce serial jest emitowany w czwartki o godzinie 21:05.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Michał Ziaja
    Michał Ziaja
    @michax

    5 milionów to jak na dzisiejsze standardy dla FOX wcale nie jest mało. 10 serię obejrzało 16 milionów tylko dlatego, bo leciał serial po jakimś meczu, a kolejne odcinki miały oglądalność w okolicach 7 milionów, co dla FOX było dobrym wynikiem gdyż zamówili 11 sezon. 5 milionów to oczywiście mniej jak wcześniej, ale wciąż dobry wynik, bo żaden serial który wrócił z ich produkcji nie miał takiej widowni. A zresztą to może się jeszcze zmienić w kolejnych odcinkach na plus albo na minus. A co do tego co mówi FOX to ja nie przywiązuję uwagi, bo np. nowe Prison Break czy 24 Legacy miał bardzo słabą oglądalność a mimo to chcą dalej kręcić. Pewnie za kilka lat powróci XF w jakiejś tam formie, albo jako 12 sezon z M i S albo jako reboot czy spinoff z innymi bohaterami. Chociaż uważam że kiedyś serial powinien się skończyć:-)

Powiązane

Seriale

The X-Files

Fox Mulder i Dana Scully to para detektywów pracujących dla Federalnego Biura Śledczego. Zajmują się Archiwum X, czyli miejscem, do którego trafiają wszystkie sprawy …