2
Aktualności

Recykling popularnych marek wciąż przynosi zyski, o czym przekonał się między innymi FOX, wypuszczając w zeszłym roku, po czternastu latach, 10. sezon jednej ze swoich najpopularniejszych produkcji – „The X-Files”. Mimo skrajnie różnych recenzji stacja zapowiedziała sezon 11. – i właśnie podzieliła się kilkoma szczegółami.

Krótki trailer 11. sezonu zatytułowano „Help without trust”. Widzimy w nim Muldera oraz jego partnerkę, Scully, którzy zwracają się o pomoc do swojego szefa, Skinnera. Oprócz tego mamy pościgi, walki i trochę kosmitów. 

Sezon 11. ma składać się z dziesięciu epizodów. Spośród nich przynajmniej dwa zawierają wątki rozpoczęte w poprzednich sezonach – będą dotyczyć głównie Williama, czyli syna Muldera i Scully, którego para oddała do adopcji. Pocieszające wydaje się to, że na pokładzie ekipy sezonu 11. są scenarzyści z poprzednich serii (m.in. James Wong, Glen Morgan, nie mówiąc już o Chrosie Carterze).

Nowy sezon zadebiutuje w stacji FOX już w styczniu 2018 roku.

Źródło: screenrant.com/FOX

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • magnum33
    magnum33

    Carter realizuje scenariusz tak jakby nic się nie zmieniło. Położenie akcentu na teorie spiskowe zawęża akcję. Agenci się postarzeli i to widać. Scenariusz nie bierze tego faktu pod uwagę. W starym serialu Moulder i Scully nie musielić nic mówić a akcja szła do przodu, była chemia pomiędzy aktorami. Teraz każda dłuższa kwestia wychodzi mało wiarygodnie, sztucznie, brakuje tego błysku w oku Mouldera. Być może rozwiązanie typu łagodnego nawiązania do jakiejś starej sprawy z Archiwum-X albo młodzie agenci grani przez innych aktorów natrafiają na sprawę z Archiwum-X. Jeżeli cały serial ma powtarzać stary schemat to nie będzie to sukces. Nie da się dwa razy zrobić tego samego scenariusza i zainteresować widza, tym bardziej, że od lat 90-tych sporo się zmieniło.

  • 1080
    1080

    Sezon 10 to dla mnie jako wielbiciela tego gatunku był jakiś żart. Serial bardziej komediowy niż sci-fi. Wytrzymałem chyba tylko do 6 odcinka. Zwiastun sezonu 11 wygląda obiecująco, ale zawsze tak jest. Oby wrócili na dobre tory. Pożyjemy zobaczymy.

Powiązane

Seriale

The X-Files

Fox Mulder i Dana Scully to para detektywów pracujących dla Federalnego Biura Śledczego. Zajmują się Archiwum X, czyli miejscem, do którego trafiają wszystkie sprawy …