Aktualności

Jakiś czas temu media obiegła informacja o pierwszym polskim serialu, który zostanie stworzony przez Netflixa. To nie koniec podobnych projektów – jak podają wieści, platforma Showmax zdecydowała się na polski serial oryginalny. Czego możemy spodziewać się po „Rojst”?

Akcja serialu będzie się rozgrywać w latach 80. Produkcja opowie historię Piotra Zarzyckiego, młodego dziennikarza, starającego się odnaleźć prawdę stojącą za powiązaniami morderstwa prostytutki i komunistycznego działacza oraz samobójstwa popełnionego przez parę nastolatków na zachodzie Polski. Tam spotyka pracującego w lokalnej gazecie Witolda Wanycza.

Za scenariusz odpowiedzialni są Kasper Bajon („Lokatorki”) oraz Jan Holoubek („KRUK. Szepty słychać po zmroku”), który zajmie się także reżyserią. W gronie producentów znalazł się m.in. Krzysztof Rak („Bogowie”). Muzykę do produkcji skomponował Jan Komar („Ostatnia akcja”). Scenografem został Marek Warszewski („Miasto 44”), zaś za kostiumy odpowiada Weronika Orlińska („Służby specjalne”). Jan Holoubek wypowiedział się na temat serialu:

Od kilku lat marzyłem o tym, by zrealizować serial osadzony w latach 80. – w czasie mojego wczesnego dzieciństwa, które do dzisiaj pozostają dla mnie najsilniejszą inspiracją. Bardzo się cieszę, że poza opowieścią i świetnymi bohaterami, jakich wkrótce zobaczą widzowie, udało nam się stworzyć unikalną, mroczną atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu. 

W głównych rolach wystąpią Dawid Ogrodnik („Cicha noc”, „Ostatnia rodzina”) oraz Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”, „Różyczka”). Zobaczymy także Zofię Wichłacz („Belfer”), Piotra Fronczewskiego („Pakt”) oraz Agnieszkę Żulawską („Chemia”).

showmax, polski seril, rojst, andrzej serweryn, dawid ogrodnik
Zdjęcie promocyjne

Premiera serii planowana jest jeszcze w tym roku.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.