Aktualności

Już w styczniu na kanale AMC zadebiutuje pierwszy sezon „NOS4A2” – pozycji obowiązkowej dla fanów serialowej grozy.

Premiera pierwszego sezonu zaplanowana jest na 9 stycznia o 22:00 na AMC. Drugiego sezonu serialu w Polsce możemy spodziewać się na tym samym kanale już w czerwcu, czyli tuż po amerykańskiej premierze. 

„NOS4A2” to ekranizacja powieści Joego Hilla o tym samym tytule. Główną bohaterką serialu jest młoda artystka, Vic McQueen (Ashleigh Cummings, „The Goldfinch”), która odkrywa w sobie dar do odnajdywania zagubionych rzeczy. Jej zdolności sprawiają, że na swej drodze spotyka Charliego Manxa (Zachary Quinto, seria „Star Trek”) – nieśmiertelną istotę, która zachowuje wieczną młodość dzięki pożywianiu się duszami dzieci. Pozostałości z dusz ofiar zabiera do będącej wytworem jego umysłu krainy wiecznych Świąt, Christmaslandu, gdzie bycie smutnym jest zabronione. Odkrywając prawdę, Vic stara się powstrzymać Charliego, jednocześnie uważając, by nie stać się jedną z jego ofiar i nie popaść w obłęd. 

NOS4A2, AMC
Grafika promująca polską premierę „NOS4A2” na kanale AMC

Showrunnerką „NOS4A2” jest Jami O’Brien („Fear the Walking Dead”), która wraz z Lauren Corrao (dyrektorką generalną Tornante Television, które wraz z AMC wyprodukowało serial) i Joem Hillem jest producentką wykonawczą „NOS4A2”. Obok Cummings i Quinto, w obsadzie znaleźli się również Ólafur Darri Ólafsson („Lady Dynamite”), Virginia Kull („Big Little Lies”), Ebon Moss-Bachrach („The Punisher”) oraz Jahkara Smith („Into the Dark”).

Źródło: materiały prasowe

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

NOS4A2

Victoria „Vic” McQueen odkrywa niezwykły dar podróży w przestrzeni. Kobieta wkrótce staje oko w oko z zagadką dotyczącą pozornie nieśmiertelnego Charliego Manxa. …


Aktualności


Recenzje