Aktualności

Netflix wraz z wydawnictwem Penguin Random House ma zamiar wydać książki opowiadające historię z uniwersum „Stranger Things”.

Seria książek ze świata „Stranger Things” to najnowszy pomysł Netflixa na promowanie jednego ze swoich flagowych seriali. Pierwsze dwa tytuły mają pojawić się już tej jesieni. Niedługo potem, bo już na wiosnę 2019 roku, ukaże się powieść autorstwa Gwendy Bond. Książka będzie opowiadać o losach matki Jedenastki oraz o programie MKUltra.

Stranger Things, sezon 3, Netflix, książki
Kadr z drugiego sezonu serialu „Stranger Things”
 

Książki, które pojawią się tej jesieni, będą miały charakter promocyjny. Pierwsza z nich ma zawierać materiał zza kulis produkcji, znamy nawet jej tytuł: „Stranger Things: World Turned Upside Down: The Official Behind-The-Scenes Companion”. Druga z książek będzie natomiast przeznaczona dla zdecydowanie młodszego odbiorcy, jednak w tym przypadku wiadomo tylko, że będzie miała formę prezentową.

Kolejne tytuły, skierowane do zarówno starszych, jak i młodszych czytelników, mają pojawić się w 2019 roku. Fani „Stranger Things” spekulują, czy terminy publikacji książek mogą być odczytywane jako daty premiery kolejnego sezonu serialu. Jak do tej pory mówi się o początku 2019 roku.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Aktualności