2
Aktualności

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun serialu „Troy: Fall of a City”, produkowanego przez BBC oraz Netflixa.

Jedna z najstarszych opowieści świata doczeka się kolejnej telewizyjnej odsłony. Ponadczasowa historia o utraconej miłości i wojnie, która wybuchła przez to uczucie, zostanie jednak opowiedziana w nieco inny niż dotychczas sposób. Twórcy „Troy: Fall of a City” zapowiedzieli, że dobrze znane z książki Homera wydarzenia  zostaną ukazane z perspektywy rodziny królewskiej z Troi. Król Priam stojący na jej czele, będzie mógł wreszcie opowiedzieć, jak według niego wyglądało oblężenie zakończone upadkiem jego ukochanego miasta.

Trailer nie jest tym, do czego przyzwyczaiły nas zwiastuny zza oceanu: widać w nim typowo brytyjskie podejście do tematu. Nie dajcie się jednak zwieść – „Troy: Fall of a City” posiada ogromny jak na warunki europejskie budżet, czyli ponad 8 milionów funtów na odcinek. Po zaprezentowanym materiale wideo trudno uwierzyć, że zainwestowano tak ogromną sumę, jednak warto dać szansę temu serialowi.  

Scenariusz napisali: Joe Barton („Humans”), David Farr („The Night Manager”), Simone Rhodes („Black Sails”) oraz Mika Watkins („Dixi”). Obsada składa się z Louisa Huntera („The Fosters”), Jonasa Armstronga („Ripper Street”), Davida Gyasi („Containment”), Johnny'ego Harrisa („From Darkness”), Toma Westona-Jonesa („Dickensian”), Hakeema Kae-Kazima („Dynasty”), Belly Dayne („Humans”) oraz Davida Threlfalla („Shameless”).

„Troy: Fall of a City” liczyć będzie 8 odcinków. Premiera przewidziana jest na 17 lutego 2018 roku w stacji BBC One.

Źródło: bbc.co.uk

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Michał Kuć
  Michał Kuć
  @michael506800

  A premiera co tydzień będzie równolegle na netflix czy dopiero jak wyemitują wszystkie odcinki na BBC ?

  • Paweł Marek
   Paweł Marek
   @Pawel_Marek

   @michael506800: Netflix nie podał jeszcze daty premiery Troi na swojej platformie, ale najbardziej prawdopodobna wydaje się opcja, że całość zostanie udostępniona po zakończeniu emisji na BBC

Powiązane

Aktualności