Aktualności

„Quicksand” jest pierwszą szwedzką oryginalną produkcją od Netflixa. Serial reżyserują Per-Olav Sørensen („Nobel”, „Bitwa o ciężką wodę”) i Lisa Farzaneh („Arne Dahl”, „Det som göms i snö”).

O czym będzie opowiadać produkcja? Po tym, jak w prywatnej szkole podstawowej w prestiżowej okolicy Sztokholmu dochodzi do strzelaniny, Maja Norberg – zwyczajna uczennica liceum – zostaje oskarżona o mordestwo. W trakcie procesu, oprócz faktów na temat tragicznego dnia, na jaw wychodzą także informacje o jej związku z Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjnej rodzinie.

„Quicksand” został oparty na bestsellerowej powieści Malin Persson Giolito, która ukazała się w 29 krajach i została wybrana Najlepszą Nordycką Powieścią Kryminalną w 2017 roku. Polski tytuł książki to „Ruchome piaski”. 

W serialu wystąpią m.in.: Hanna Ardéhn, William Spetz, Felix Sandman, David Dencik, Reuben Sallmander czy znana z „The Girl with the Dragon Tattoo” Anna Björk.

Scenariusz napisała Camilla Ahlgren („Most nad Sundem”, „Marcella”). Producentami wykonawczymi są Pontus Edgren („Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”) oraz Martina Håkansson. Za produkcję odpowiadają Fatima Varhos i Frida Asp. 

Serial zobaczyć będziemy mogli 5 kwietnia.

Źródło: Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności