1
Aktualności

Netflix udostępnił pierwszy oficjalny zwiastun czwartego sezonu swojego hitowego serialu „Black Mirror”. Trailer stanowi przedsmak odcinka zatytułowanego „Arkangel”.

„Black Mirror” to serial dystopijny, opowiadający o skrajnościach naszego świata, zarówno tego materialnego, jak i duchowego. Z wyjątkowym pietyzmem przedstawia mroczną stronę człowieczeństwa, pokazując często w dosyć przerażający sposób, co może spotkać nas tuż za rogiem naszych czasów, chociażby w związku z zatrważającym rozwojem technologii. Twórcy serialu nie unikają również bardzo złożonych psychologicznych wędrówek w głąb ludzkiego umysłu, starając się przekazać widzom obraz świata widziany w ciemnych barwach.

Trailer nie jest do końca jasny i nie zdradza zbyt wiele z fabuły odcinka, poza tym, że nawiązuje ona do niezwykłego rozwoju medycyny. Wiele wskazuje na to, że „Arkangel” będzie poświęcony niebezpieczeństwom związanym z manipulacją ludzkim zachowaniem, w tym przypadku dziecka. Traumatyczna sytuacja, czyli zaginięcie córki, najpewniej skieruje główną bohaterkę do placówki medycznej, oferującej eksperymentalną metodę wpływania na ludzki umysł i tym samym wymuszania większego posłuszeństwa. Zdesperowana matka najprawdopodobniej ciężko pożałuje swojej decyzji. Trailer jedynie podsyca ciekawość i pozostawia odbiorcę z wieloma nurtującymi pytaniami, co tylko zachęca do obejrzenia nadchodzącego sezonu „Black Mirror”.

Gwiazdami odcinka, reżyserowanego przez Jodie Foster, są Rosemarie DeWitt („Mad Men”), Brenna Harding („A Place To Call Home”) oraz Owen Teague („Bloodline”).

Data premiery nie jest jeszcze znana; plotki dotyczą pierwszego kwartału 2018 roku.

Żródło: variety.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • franiis
    franiis

    I już jest zwiastun kolejnego odcinka "Crocodile":
    https://www.youtube.com/watch?v=d-NCySETRIc

Powiązane

Seriale

Black Mirror

Serial ukazuje problemy społeczno-obyczajowe umiejscowione w różnych ramach czasowych. Posiadają one cechy fantastyczne, jednak zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. …