Aktualności

Już wkrótce na naszych ekranach zagości adaptacja „Bastionu” Stephena Kinga, którego fabuła niebezpiecznie przypomina to, co dziś obserwujemy wokół nas. W gwiazdorskiej obsadzie serialu znaleźli się m.in. Alexander Skarsgård oraz Whoopi Goldberg.

„The Stand” rozpocznie się w momencie, kiedy świat zmienił się nie do poznania w wyniku rozprzestrzenienia się śmiertelnego wirusa, który zabił 99% populacji. Losy ludzkości leżą w rękach tajemniczej, 108-letniej Matki Abagail oraz nielicznej garstki ocalałych, którzy muszą odtworzyć cywilizację. Do głosu zaczynają dochodzić fałszywi prorocy, pojawiają się Wysłannicy Dobra i Zła, a w ludziach budzą się najgorsze, pierwotne instynkty. Każdy musi zadecydować, którą ściężkę wybrać – robić to, co najlepsze dla nich samych czy poświęcić się dla dobra reszty.

„The Stand” bazuje na powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem (w Polsce wydanej jako „Bastion”). Jak ogłoszno, chronologia nie będzie jednak wierna książce – serial ma zacząć się, kiedy wirus już opanował świat. 

W obsadzie serialu znaleźli się Jovan Adepo („Watchmen”) jako początkujący muzyk, Larry Underwood, Heather Graham („Drugstore Cowboy”) w roli należącej do nowojorskiej society, Rity Blakemoor, Odessa Young („Looking for Grace”) w roli Frannie Goldsmith – rozdartej wewnętrznie 20-latki w ciąży, Amber Heard („Aquaman”) jako impulsywna i samolubna Nadine Cross, Whoopi Goldberg („Ghost”) w roli Matki Abagail oraz Alexander Skarsgård („True Blood”) jako Randall Flagg – charyzmatyczny demona. Poza nimi w „The Stand” zobaczymy także Katherine McNamarę („Shadowhunters”), Jamesa Marsdena („Saved by the Bell”), Marilyna Mansona („The New Pope”) i Henry’ego Zagę

The Stand, CBC
Jovan Adepo jako Larry Underwood oraz Heather Graham jako Rita Blakemoor
The Stand, CBS
Whoopi Goldberg jako Matka Abagail
The Stand, CBS
Odessa Young jako Frannie Goldsmith
The Stand, CBS
Alexander Skarsgård jako Randall Flagg i Nat Wolff jako Lloyd Henreid

The Stand, CBS

The Stand, CBS
Alexander Skarsgård jako Randall Flagg
The Stand, CBS
Owen Teague jako Harold Lauder
The Stand, CBS
Owen Teague jako Harold Lauder i Odessa Young jako Frannie Goldsmith

Shwrunnerami serialu są Benjamin Cavell i Taylor Elmore, którzy wcześniej pracowali przy „Justified”. 

Data premiery nie jest jeszcze znana. 

źródło: vanityfair.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności