Aktualności

Już w maju swoją premierę będzie miał miniserial z udziałem Natalie Dormer – „Picnic at Hanging Rock”. W sieci pojawił się właśnie pierwszy oficjalny zwiastun promujący produkcję.

Australia, rok 1900. W dzień Świętego Walentego organizowany jest piknik pod Wiszącą Skałą, lokalna tradycja, w której udział biorą uczennice prywatnej szkoły dla dziewcząt. Podczas wydarzenia dochodzi do tragedii – trzy nastolatki wraz z dyrektorką (Natalie Dormer) znikają w tajemniczych okolicznościach. 

Poniżej został zaprezentowany oficjalny zwiastun „Picnic at Hanging Rock”:


 

Produkcja składająca się z sześciu odcinków opiera się na powieści Joan Lindsay o tym samym tytule.

Oprócz Natalie Dormer, która zasłynęła rolą Anny Boleyn w „The Tudors” i Margaery Tyrell w „Game of Thrones, w obsadzie serialu znalazły się: Samara Weaving („Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri”), Madeleine Madden („Tommorow when the war began”) i Lily Sullivan („Camp”). Produkcją „Picnic at Hanging Rock” zajmowali się Jo Porter i Anthony Ellis, którzy pracowali już razem przy produkcji „Wentworth” oraz Foxtel’s Penny Win („Secret City”). Za scenariusz miniserii odpowiada Beatrix Christian („White Collar Blue”).

Jest to kolejna próba przeniesienia powieści Joan Lindsay na ekran. W 1975 roku powstała wersja kinowa historii w reżyserii Petera Weira. Film zdobył nagrodę BAFTA za najlepsze zdjęcia.

„Picnic at Hanging Rock” będzie miał swoją premierę 25 maja na platformie Amazon Prime Video.

Źrodło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.