Aktualności

Amazon ogłosił, że rozpoczął pracę nad nowy serialem science fiction, „Peripheral”, którego produkcją zajmą się twórcy „Westworld”.

Książka „Peripheral” autorstwa Williama Gibsona ukazała się w 2014 roku. Ta skrajnie dystopijna opowieść rozgrywa się w dwóch różnych liniach czasowych, choć obie mają miejsce w przyszłości. Jedna z nich to ponura wizja społeczeństwa podupadłego na skutek zmian otoczenia. Druga natomiast pokazuje świat po ogromnym kataklizmie, który niemal w całości wybił całą populację ludzi, zostawiając zupełnie opustoszałe miasta. Dwa momenty w czasie łączą się ze sobą poprzez użycie cyborgów-avatarów, zwanych właśnie peripherals (z ang. urządzenia peryferyjne); przy okazji znika problem podróży w czasie w obie strony, dobrze znany w fizyce kwantowej.

William Gibson, Peripheral, Amazon, Westworld, HBO
William Gibson
 

Lisa Joy i Jonathan Nolan stworzyli dla stacji HBO „Westworld”, dlatego ich przejście do obozu Amazona może być gwarancją powstania naprawdę wartego uwagi dzieła. Wskazują na to dwie rzeczy: wspomniana praca przy „Westworld” oraz rosnąca z każdym miesiącem walka o widza pomiędzy największymi stacjami. Amazon postanowił przyspieszyć ten wyścig o oglądalność, podejmując się stworzenia serialu ze świata „Lord of the Rings”, a teraz sięga także po science fiction.

„Peripheral” ma szansę od razu stać się pełnym serialem, omijając etap wcześniej wypuszczonego pilota, jeśli spotka się z aprobatą stacji. W projekt zaangażowany jest również Scott B. Smith („A Simple Plan”), który napisze scenariusz, oraz Vincenzo Natali, również pracujący wcześniej przy „Westworld” – będzie on reżyserem.

Nie podano jeszcze daty premiery.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …