Aktualności

Alfred Pennyworth to jeden z najsłynniejszych kamerdynerów, w końcu będąc częścią uniwersum Batmana, nietrudno zyskać sławę. Fani kochają podstarzałego pomocnika Bruce’a, a twórcy to wiedzą – postanowili więc stworzyć serial z nim w roli głównej. Ale kiedy zaczną się zdjęcia?

Plany odnośnie do „Pennyworth” zostały ujawnione w zeszłym miesiącu. Wiemy już, że projektowi przewodzić będzie Bruno Heller, obecny producent i showrunner „Gotham”. Seria została zamówiona przez Epix, a na jej pokładzie znalazł się również Danny Cannon, który także pracuje przy produkcji Foxa.

„Pennyworth” ma być prequelem – skupiać się będzie w całości na losach Alfreda, oferując nowe spojrzenie na tego bohatera. Twórcy nie chcą patrzeć na postać przez pryzmat Batmana, lecz stworzyć jego własną, niezapomnianą historię.

Osadzona w latach sześćdziesiątych fabuła ma śledzić życie młodego Pennywortha w Londynie, ukazując także szkolenie w S.A.S czy Tajnych Służbach. Później dowiemy się, jak bohater nawiązał współpracę z ojcem Bruce’a, Thomasem Waynem.

sean pertwee, alfred, alfred gotham
Sean Pertwee jako Alfred („Gotham”)

Jak donosi Omega Underground, Epix chce zacząć prace nad tą produkcją już jesienią, choć rozważa także terminy zimowe. Tak czy inaczej, zdjęcia powinny ruszyć pod koniec tego roku.

Serial będzie kręcony w Wielkiej Brytanii. Niestety dotychczasowi aktorzy wcielający się w słynnego kamerdynera, tacy jak Michael Caine (trylogia Nolana), Jeremy Irons („Batman v Superman”) czy Sean Pertwee („Gotham”), mimo że genialni w tej roli i uwielbiani przez fanów, ze względu na swój wiek nie mogą być częścią produkcji. Zostanie zatem wybrany nowy odtwórca, który wykreuje młodszą wersję Alfreda.

Na dalsze informacje czekamy z niecierpliwością; data premiery nie została jeszcze ustalona, jednak biorąc pod uwagę plany Epix, prawdopodobne jest, że seria zadebiutuje na naszych ekranach pod koniec przyszłego roku.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.