Aktualności

Stacja Showtime opublikowała pierwszą zapowiedź długo wyczekiwanego „Penny Dreadful: City of Angels”, które zabierze nas w podróż do Los Angeles lat 30., pokazując zarówno dobrą, jak i demoniczną stronę miasta.

Akcja „duchowego następcy Penny Dreadful” rozgrywać się będzie pod koniec lat 30. XX wieku w Los Angeles, czyli miejscu przesiąkniętym napięciami społeczno-politycznymi. Kiedy miastem wstrząsa brutalna zbrodnia, detektyw Tiago Vega (Daniel Zovatto) i jego partner Lewis Michener (Nathan Lane)  zostają wplątani w niezwykłą historię, która ukaże wszystkie odcienie Los Angeles: głęboko zakorzenioną meksykańsko-amerykańską tradycję i folklor, niebezpieczne działania szpiegowskie III Rzeszy oraz wzrost popularności radiowej ewangelizacji.

Serial ma być mieszanką tego co nadprzyrodzone i rzeczywiste, ukazywać nie tylko okultystyczne mity, ale także stawiąć przed bohaterami moralne dylematy, a to wszystko w otoczeniu autentycznej i brutalnej rzeczywistości tamtych czasów. 

W obsadzie, oprócz Zovatto i Lane’a, znaleźli się m.in. Natalie Dormer („Game of Thrones”) w roli Magdy – zmiennokształtnego demona o wielu obliczach, Rory Kinnear („Penny Dreadful”) jako niemiecki pediatra i członek organizacji starającej się odizolowac USA od nadchodzącej wojny w Europie, dr. Peter Crata, Piper Perabo („Turn Up Charlie”) jako znudzona życiem na przedmieściach i swym mężem Linda Craft oraz Adriana Barraza („Babel” w roli Marii Vegi, głowy rodziny Vega pragnącej uchronić swoje dzieci przed złem, zarówno tym spotykanym na ulicach, jak i tym mającym nadprzyrodzony wymiar. 

Premiera 27 kwietnia. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności