1
Aktualności

Z „Penny Dreadful” pożegnaliśmy się dwa lata temu, jednak teraz pojawiają się informacje, że to jeszcze nie ostateczny koniec.

W 2016 roku zakończono emisję serialu „Penny Dreadful”, który doczekal się aż trzech sezonów. Teraz media informują, że pojawi się jej kontynuacja pt. „Penny Dreadful: City of Angels”, która będzie się dziać w 1938 roku w Los Angeles. Mamy w niej zobaczyć pewną nadprzyrodzoną mieszkankę oraz ówczesną rzeczywistość. Nie zabraknie również okultystycznych mitów czy moralnych dylematów. Producentem wykonawczym zostanie ponownie John Logan (odpowiedzialny za wszystkie trzy sezony).

penny dreadful, penny dreadful city of angels, john logan
Kadr z serialu „Penny Dreadful”

„Penny Dreadful” dzieje się na końcu XIX wieku w Londynie. W tym czasie w mieście zaczyna dochodzić do makabrycznych zbrodni. Podróżnik sir Malcom Murray oraz Vanessa Ives starają się rozwiązać tajemnicę zagadkowych śmierci. Mało kto wie, że do miasta zawitali Frankenstein, Dorian Gray oraz Dracula.

Serial jest dostępny na platformach Netflix i HBO GO.

Źródło: deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • DieselPower
    DieselPower

    Nie! Nie! Nie! Jak zrobią to samo, co z pierwowzorem, to szkoda w ogóle na to czasu. Pierwszy sezon był, super. Drugi świetny. Trzeci zapowiadał się dobrze, a potem wszystko ucięli, zakończyli i niech sobie widz dopowie historię jaką chce.
    Świetnie zrealizowany, świetnie zagrany (o Evie Green napisano już chyba wszystkie możliwe pochwały za tą rolę, Rory Kinnear też stworzył świetną kreację, a i reszta aktorów jest bardzo dobra), idealnie ciężki, mroczny klimat, super pomysł na łączenie wszystkich wątków główną bohaterką, tylko zapowiadało się na co najmniej kolejny sezon lub dwa, a tu nagle koniec. :(

Powiązane

Seriale

Penny Dreadful

Londyn, koniec XIX wieku. W mieście zaczyna dochodzić do makabrycznych zbrodni. Podróżnik sir Malcom Murray oraz Vanessa Ives starają się rozwiązać tajemnicę zagadkowych …