Aktualności

Serialowy reboot filmu „Heathers” nie ma ostatnio szczęścia. Najpierw premiera została przesunięta w związku ze strzelaniną w szkole na Florydzie, a teraz stacja całkowicie zrezygnowała z emisji serialu. Co stoi za taką decyzją i czy jest jeszcze nadzieja na wyemitowanie nakręconych odcinków?

„Heathers” zaplanowano jako antologię. Pierwszy sezon opowiada o Veronice Sawyer, która musi sobie poradzić z popularną, problematyczną grupką, znaną pod nazwą Heathers – od imion jej członków. Wraz z poznaniem buntownika JD główna bohaterka zmierzy się z pomysłem pozbycia się przywódczyni bandy raz na zawsze. Całość bazuje na filmie pod tym samym tytułem z 1988 roku, w którym główne role zagrali Winona Ryder („Stranger Things”) oraz Christian Slater („Mr. Robot”).

Decyzja o zrezygnowaniu z emisji serialu powiązana jest z jego tematyką. Podobnie jak film, na którym bazuje, telewizyjna adaptacja nie stroni od użycia broni oraz pokazywania samobójstw. Kontrowersyjne przedstawienie takich tematów nie byłoby teraz dobrze widziane przez stację. Również przedział wiekowy widzów niekoniecznie odpowiada serialowi rozgrywającemu się w szkole średniej (stacja Paramount Network celuje w widzów od 18 roku życia). Produkcja dziesięcioodcinkowego sezonu została już zakończona, scenariusz do kolejnego sezonu antologii też jest już niemal gotowy. Zwiastun serialu prezentuje się tak:

Keith Cox, odpowiedzialny za produkcje stacji Paramount Network, wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:

To serial o szkole średniej, mamy tu wybuch szkoły, broń w szkole. To satyra, w której jest nawet scena z nauczycielami z bronią. Uderza w tak wiele tematów. Jako firma nie możemy stawać po dwóch stronach barykady, jednocześnie popierając działania młodzieży i emitując serial, z którym nie czujemy się komfortowo. Połączenie szkoły średniej z takimi tematami nie wydaje sie właściwe.

Jednak to nie koniec walki o wypuszczenie serialu, bo jak wspomina Cox, trwają rozmowy z innymi stacjami, dla których byłby bardziej odpowiedni.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Heathers

Kolorowa wersja czarnej komedii o tym samym tytule z 1988 roku. Heather Chandler jest znienawidzoną szkolną gwiazdą, która swoją sławę zawdzięcza zastraszaniu i …


Aktualności