Aktualności

Minie jeszcze trochę czasu, nim dowiemy się, jak zakończy się czwarty sezon „Outlandera”, jednak zdążono już odrzucić jeden z oryginalnych scenariuszy, który mógłby sprawić, że „fani by krzyczeli”.

Autorka książek, na podstawie których opiera się serial „Outlander”, Diana Gabaldon, w rozmowie z Collider zdradziła kilka informacji na tematu nowego sezonu:

Kiedy przeczytałam scenariusz do finału, miał on niesamowity cliffhanger, odpisałam: „To jest genialne, będą krzyczeć, ale jest genialne". Przyszła kolejna przeróbka scenariusza, w której twórcy stwierdzili, że nie powinni robić cliffhangera. To może się jeszcze zmienić, kto wie.

 

diana gabaldon, outlander, outlander books

Diana Gabaldon

Serial otrzymał zamówienie na kolejne dwa sezony, jednak wraz z  jego rozwojem możemy zauważyć coraz większą rozbieżność z fabułą książki. Matthew B. Roberts, producent serialu „Outlander”, w wywiadzie dla Digital Spy TV powiedział:

Książki są jak rodzice, a serial to ich dzieci. Mają to samo DNA, ale są czymś innym, z inną osobowością. Jeśli pozwolimy, aby to coś się rozrosło, można cieszyć się nim jako oddzielną rzeczą. Wyzwaniem przy każdym sezonie jest odpowiednie przedstawienie tego w formie serialu.

outlander, outlander series
Kadr z serialu „Outlander”

Czwarty sezon „Outlandera” pojawi w listopadzie tego roku. Będzie emitowany na stacji Starz w USA oraz na platformie Amazon Prime Video w Wielkiej Brytanii, od listopada 2018 roku. 

Źródło: digitalspy.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Outlander

Pielęgniarka Claire Randall w tajemniczych okolicznościach przenosi się z 1945 do 1743 roku. Kiedy poślubia dzielnego Szkota, Jamiego Frasera, jej serce zostaje …