Aktualności

Stacja Starz opublikowała pierwsze zdjęcie przedstawiające Indian w serialu „Outlander”. To właśnie oni odegrają w tym sezonie kluczową rolę.

„Outlander” to serial oparty na książkach Diany Gabaldon. Obecny, czwarty już sezon będzie przedstawiał historię zawartą w „Drums of Autumn”. Tym razem przenosimy się do urokliwej Karoliny Północnej. Zdjecie udostępnione przez stację Starz przedstawia pięcioro Indian, którzy odegrają kluczową rolę w tej odsłonie serii.

Jak donosi Radio Times, ponad stu kanadyjskich First Nation odbyło podróż na plan, by wcielić się w niezliczone role rdzennych Amerykanów. 

Zdjęcie przedstawiające rdzennych Amerykanów w serialu „Outlander”

Matthew B. Roberts, producent wykonawczy serialu, zapewnia, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, począwszy od kostiumów, po charakteryzację, a skończywszy na scenografii. Zadbano, by świat, który widzowie zobaczą na ekranie, był jak najbardziej autentyczny. 

Aby zbudować świat rdzennych Amerykanów, nauczyliśmy się tradycyjnych technik: od budowania kajaków po ręczne tkanie. Zasiedliliśmy go świetną drużyną z Kanady, która odegra zarówno znaczące, jak i epizodyczne role Czirokezów oraz Mohawków.

Jednak „zagra” pierwsze skrzypce „zagra” Szkocja. To właśnie jej krajobrazy będą imitowały rejony Północnej Karoliny XVIII wieku.

Premiera sezonu już w listopadzie.

Potwierdzono informację, że stacja przedłużyła serial o dwie kolejne serie, które mają liczyć po 12 odcinków.  

Żródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Outlander

Pielęgniarka Claire Randall w tajemniczych okolicznościach przenosi się z 1945 do 1743 roku. Kiedy poślubia dzielnego Szkota, Jamiego Frasera, jej serce zostaje …