Aktualności

Marilyn Monroe to bez wątpienia jedna z wizytówek Hollywood. Życie i tragiczna śmierć niegdysiejszej ikony popkultury do dziś fascynuje, nie dziwi więc fakt, że twórcy chętnie sięgają do jej biografii, starając się przybliżyć ją widzom. Już wkrótce powstanie miniserial opowiadający o ostatnich miesiącach słynnej gwiazdy.

10-odcinkowy serial powstanie na podstawie powieści biograficznej „Marilyn 1962” autorstwa Sebastiena Cauchona. Książka przedstawia ostatnie dwanaście miesięcy z życia gwiazdy, głównie jej stan psychiczny w tym czasie. Historię poznajemy z perspektywy osób z najbliższego otoczenia Monroe, w tym kontrowersyjnego lekarza, który leczył aktorkę. 

                                               Marianne Maddelena

Za produkcję odpowiada studio Barry Films wraz z Marianne Maddaleną, znaną z pracy przy takich filmach jak seria „Scream” czy „The Last House on the Left”. Producentem wykonawczym został Michel Merkt („Elle”, „Juste la fin du monde”). Mężyczyzna wypowiedział się dla portalu Variety na temat miniserialu:

 Jesteśmy bardzo podekscytowani przedstawieniem tego niezbadanego i niezwykle intymnego spojrzenia na prawdziwą osobę, którą Marilyn Monroe była na ekranie, dzięki niepowtarzalnemu wglądowi, który zapewniła skrupulatnie zgłębiona powieść Sebastiena Cauchona.

Obsada ani planowana data premiery nie są znane, podobnie jak stacja, która będzie emitowała serial.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.