Aktualności

Podczas tegorocznej gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 „Wataha” została uznana za najlepszy serial.

„Wataha” jest serialem produkowanym przez stację HBO Polska. Akcja toczy się na granicy polsko-ukraińskiej w Bieszczadach. Głównymi bohaterami są funkcjonariusze straży granicznej, którzy codziennie zapobiegają przemytowi, głównie z Azji. Pewnego dnia dochodzi do niewyjaśnionej eksplozji na terenie jednostki, na skutek której giną wszyscy oficerowie, poza Wiktorem Rebrowem. Szybko zostaje on oskarżony przez ambitną panią prokurator, Igę Dobosz, o podłożenie ładunków wybuchowych. Główny bohater postanawia na własną rękę dojść do prawdy, jednak tylko pogarsza swoją sytuację.

Kasia Adamik, Jan P. Matuszyński, Wataha, HBO, serial, Orły 2018, nagrody, statuetki
Kasia Adamik i Jan P. Matuszyński, duet reżyserski serialu „Wataha” z nagrodą Orły 2018
 

Pierwszy sezon serialu został wyemitowany w 2014 roku, jednak to za drugi „Wataha” otrzymała statuetkę Orły 2018. Przerwa pomiędzy sezonami trwała trzy lata, ale jak widać opłacało się tyle czekać. HBO nie potwierdziło na razie, czy powstanie kolejna seria przygód Wiktora Rebrowa.

Ceremonię poprowadził aktor Maciej Stuhr, a wśród innych laureatów na szczególną uwagę zasłużył film wyprodukowany przez Studio Munka wraz z Canal+, „Cicha Noc”, który rozbił bank, zgarniając aż 9 statuetek. Orły 2018 były jubileuszowym, dwudziestym rozdaniem tych prestiżowych nagród.

Źródło: pnf.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Border

Przez Bieszczady prowadzi główny europejsko-azjatycki szlak przemytniczy. Pewnego dnia dochodzi do wybuchu tamtejszej placówki straży granicznej, z którego cudem …


Aktualności