Aktualności

Po ponad rocznej przerwie jeden z pierwszych oryginalnych seriali Netflixa powraca. Stęskniliście się za przebiegłą Piper, nieobliczalną Suzanne lub chytrą Tiffany? Nie martwcie się, „Orange Is the New Black” powraca.

Pierwszy sezon „Orange is the New Black”, który swoją premierę miał w 2013 roku, oparty był na autobiografii Piper Kerman pt. „Dziewczyny z Danbury”, jednak z upływem czasu każdy kolejny sezon nabierał własnego tonu. Fabuła skupia się na więzieniu dla kobiet w Litchfield, do którego na 15 miesięcy trafia Piper. Wcześniej kobieta wiodła niemal idealne życie, jednak jedna niewłaściwa decyzja całkowicie je przekreśliła. Jak łatwo można się domyslić, życie w więzieniu nie jest wcale niczym prostym.

Po wielkim buncie w Litchfield, który wybuchł pod koniec sezonu czwartego i trwał cały sezon piąty, większość kobiet czeka na przeniesienie do więzień o zaostrzonym rygorze, o czym prawdopodobnie opowiadać będzie nowy sezon. Jak bohaterki poradzą sobie z utratą wcześniejszego, już i tak niezbyt kolorowego życia? Premiera szóstej serii „Orange Is the New Black” odbędzie się 27 lipca 2018 roku na platformie Netflix.

W sieci pojawiła się zagadkowa zapowiedź nadchodzącego sezonu:

 

W serialu wystąpili m.in.: Taylor Schilling („The Titan”), Laura Prepon („That ‘70s Show”), Uzo Aduba („American Pastoral”), Jason Biggs („American Pie”), Taryn Manning („8 Mile”), Natasha Lyonne („Scary Movie 2”), Dascha Polanco („Joy”), Nick Sandow („The Wannabe”), Danielle Brooks („Time Out of Mind”), Laverne Cox („Doubt”), Yael Stone („Deep Water”), Kate Mulgrew („Star Trek: Voyager”), Ruby Rose („Pitch Perfect 3”), Michael J. Harney („Weeds”), Samira Wiley („The Handmaid’s Tale”) oraz Lea DeLaria („Edge of Seventeen”).

W ciągu 5 lat produkcja zdobyła ponad 20 nagród oraz 50 nominacji. Czy nadchodzący sezon również okaże się  hitem?

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Orange Is the New Black

Piper Chapman, skazana na 15 miesięcy pozbawienia wolności za transakcje narkotykowe, trafia do żeńskiego więzienia Litchfield. Tam poznaje kobiety z różnych zakątków …