Aktualności

Telewizja Episodes oraz wytwórnia Hattrick podjęły decyzję o przeniesieniu „One Night In Winter”, czyli historii o namiętności i zdradzie w czasach Stalina, na mały ekran.

Książka „One Night In Winter”, wydana przez Harper Collins w 2014 roku, to powieść trudna nie tylko ze względu na czas wojny, w jakim rozgrywają się opisane wydarzenia, ale przede wszystkim przez autentyczność problemów z jakimi musieli zmierzyć się bohaterowie. Opowiada o małżeństwie, dzieciństwie, niebezpieczeństwie i zdradzie po drugiej wojnie światowej. Simon Sebag Montefiore w swojej książce doskonale oddaje terror, jaki towarzyszy postaciom w codziennym życiu.

Producent wykonawczy Hat Trick, Mark Redhead, opisuje książkę:

„One Night In Winter” to porywający, a jednocześnie wzruszający thriller. Kapryśny despota, otoczony kręgiem uprzywilejowanych magnatów, którzy cieszą się życiem pełnym luksusu w atmosferze strachu.

 

 

Autor, zapytany o współpracę z Hat Trick, dodaje:

Cieszę się, że wytwórnia zdecydowała się na opracowanie mojej powieści. „One Night In Winter” rozpoczyna się w roku 1945 w Moskwie, gdy zastrzelonych zostaje dwóch nastolatków. Zaczyna się śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyny ich śmierci – wypadek, a może morderstwo? To historia o władzy, zdradzie i miłości, w sam raz na zaprezentowanie jej szerszej publiczności. Bardzo się cieszę, że mogę pracować z Hat Trick nad tym projektem.

 

Gdy kraj świętuje zwycięstwo nad Niemcami, na pobliskim Kamiennym Moście, w pobliżu Kremla, znalezione zostają ciała uczniów elitarnej szkoły. Ofiary to dzieci wysokiej rangi sowieckich urzędników. Czy ktoś przyczynił się do ich śmierci? Czy to spisek przeciwko Stalinowi, czy jedna z jego przerażających intryg?

Zainspirowany prawdziwą historią serial ukaże mroczną prawdę, między innymi aresztowania, terror i tortury jakim były poddawane w tamtym okresie nawet najmniejsze dzieci. Wszystko to tylko po to, by mogły zeznawać przeciwko swoim najbliższym i zdradzić największe sekrety. Na jaw wychodzą rodzinne tajemnice kremlowskich elit władzy. Życie staje się coraz trudniejsze. Pojawia się jednak nadzieja – miłość, nielegalne uczucie.

Źródło: deadline.com

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.