Aktualności

Stacja ABC podjęła decyzję, którą podejrzewano od dłuższego czasu – skasowała „Once Upon a Time”. Baśniowa historia ujrzy swój koniec wraz z końcówką siódmego sezonu. Jak zapowiadają twórcy, fani mogą spodziewać się odpowiedniego zakończenia serialu.

„Once Upon a Time” przeplata świat rzeczywisty ze światem baśni. Siódmy sezon został potraktowany jako pewnego rodzaju reboot historii, pozostawiając tylko kilka wcześniejszych postaci. Fabuła skupia się na dorosłym już Henrym Millsie, który postanowił napisać własną historię, dlatego też opuścił Storybrooke. Widzimy sytuację podobną do tej, z którą miała do czynienia Emma – na progu Henry’ego zjawia się mała dziewczynka, twierdząc, że jest jej ojcem. Na bohaterów spadła kolejna klątwa, przez co nie pamiętają swoich baśniowych wcieleń.

W wywiadzie udzielonym portalowi Entertainment Weekly twórcy serialu, Edward Kitsis i Adam Horowitz, odpowiedzieli na kilka pytań związanych z produkcją. Zapytani o to, do kogo należała decyzja o zakończeniu serialu, odpowiedzieli:

To nie była szokująca decyzja. Już od jakiegoś czasu rozmawialiśmy o tym, jak będzie to wyglądać, czy mamy szansę na więcej, czy może będzie to koniec dla serialu, więc byliśmy na to gotowi. Niesamowicie współpracowało nam się ze stacją, jak i ze studiem produkcyjnym. Ostatecznie to biznes, trzeba myśleć „czy kontynuacja opłaca się finansowo?”, chodzi tu o sporo istotnych kwestii, którymi zazwyczaj się nie zajmujemy, bo dbamy o kreatywną część [tworzenia serialu]. Doszliśmy do momentu, gdy można powiedzieć „czas się zbierać. Mieliśmy 156 cudownych odcinków, bądźmy dumni z tego, co zrobiliśmy i postarajmy się to zamknąć”.

Once Upon a Time, ABC, kasacja, Adam Horowitz, Edward Kitsis
Twórcy serialu – Edward Kitsis i Adam Horowitz

 

Podczas rozmowy padło również istotne pytanie o zakończenie serialu i czy widzowie doczekają się zamknięcia wszystkich wątków:

Nie zaczęliśmy obecnego sezonu z pewnością, że kolejny powstanie, więc obraliśmy dwie ścieżki co do finału – jedną z domknięciem wszystkiego i jedną z otwartymi wątkami. Przez cały rok zmierzaliśmy w tym kierunku, więc zamiast cliffhangera powstała zamknięta historia. Byliśmy na to przygotowani, więc nas to nie zaskoczyło.

Midsezonowy finał obecnego sezonu osiągnął najniższą oglądalność w dziejach serialu – 2,29 mln widzów. Serial powróci po przerwie 2 marca.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Once Upon a Time

W dniu 28 urodzin do drzwi Emmy puka pewien chłopiec. Dzięki niemu kobieta trafia do niewielkiego miasteczka Storybrooke, gdzie postacie z bajek i baśni istnieją …


AktualnościArtykuły