Aktualności

„Kierunek: Noc” będzie kolejną, po „Wiedźminie”, polską książką zaadaptowaną przez Netflixa. W belgijskim serialu nie zabraknie uznanych europejskich nazwisk, a także naszego rodzimego aktora.

Właśnie ruszyły zdjęcia do pierwszego oryginalnego belgijskiego serialu od Netflixa – „Into the Night” („Kierunek: Noc”). W obsadzie produkcji bazującej na książce Jacka Dukaja zobaczymy aktorów m.in. z Belgii, Włoch, Turcji, a także i Polski.  

W obsadzie serialu znaleźli się Ksawery Szlenkier („My name is Sara”), Pauline Etienne („Le bel âge”), Laurent Capelluto („Zone Blanche”), Nabil Mallat („Image”), Stéfano Cassetti („Rosemary’s Baby”), Jan Bijvoet („Peaky Blinders”), Astrid Whettnall („Road to Istanbul”), Vincent Londez („Public Enemy”), Regina Bikkinina (rosyjska tancerka i aktorka teatralna), Alba Gaïa Bellugi („Intouchables”), Babetida Sadjo („And Breathe Normally”), Mehmet Kurtulus („The Protector”), Yassine Fadel („Isola”), Laura Sepul („Ennemi public”) i Nicolas Aleshine. 

Za reżyserię „Into the Night” odpowiedzą Inti Calfat i Dirk Verheye (Over Water), natomiast za scenariusz Jason George („Narcos”), który jest także twórcą, shwrunnerem i producentem wykonawczym. Oprócz niego producentami wykonawczymi będa również Tomek Bagiński („The Witcher”, seria „Legendy Polskie”) i Jacek Dukaj

„Kierunek: Noc” opowie historię pasażerów jednego z lotów, którzy po tym jak słońce zaczyna niszczyć wszytsko, co oświetli, uciekają w mrok, na zachód. Na podkładzie samolotu o przetrwanie walczyć będę „bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami”, których połączy chęć przeżycia końca świata. 

Źródło: materiały prasowe

.

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności