Aktualności

Nowy serial Netflixa „Central Park Five” rekrutuje kolejne osoby. Ava DuVerany ogłosiła ostatnio kilka nazwisk aktorów, którzy wkrótce mają dołączyć do obsady.

Vera Farmiga („Bates Motel”), John Leguizamo („Waco”) i Michael Kenneth Williams („Hap and Leonard”) pojawią się w czteroodcinkowym dramacie reżyserki „13th” i „A Wrinkle In Time” – Avy DuVernay. „Central Park Five” będzie serialem dokumentalnym, na podstawie prawdziwych wydarzeń z 1989 roku. Premiera planowana jest na 2019 rok.

Fabuła rozpoczyna się w 1989 roku, kiedy pięcioro nastolatków z Harlemu zostało niesłusznie skazanych za brutalny gwałt. Historia zakończy się w 2014 roku, gdy Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana i Korey Wise zostaną oczyszczeni z zarzutów. Bohaterowie spędzili w więzieniu wiele lat, za zbrodnię, której nigdy nie popełnili.

newspaper central park five
Wycinek z gazet na temat „Central Park Five”

Michael K. Williams odegra rolę Bobby'ego McCraya, ojca Antrona. Vera Farmiga wcieli się w manhattańską asystentkę prokuratora okręgowego – Elizabeth Lederer, która będzie oskarżycielem w sprawie. Natomiast John Leguizamo zagra Raymonda Santana, ojca jednego z niesłusznie oskarżonych chłopaków.

Serial jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej. Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu w Nowym Jorku. Oprócz DuVernay wśród twórców znalazł się także Bradford Young („Solo: A Star Wars Story”). Za scenariusz odpowiedzialni są Robin Swicord, Attica Locke i Michael Starrbury.

 

michael k williams picture, michael k williams zdjęcie, john leguizamo picture, john leguizamo zdjęcie
Od lewej: Michael K. Williams oraz John Leguizamo

Ava DuVernay jest producentem wykonawczym „Central Park Five”, razem z Jeffem Skollem i Jonathanem Kingem z Participant Media, Oprah Winfrey/Harpo Films oraz Jane Rosenthal i Berry Welsh z Tribeca Productions.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.