Aktualności

Prawie połowa 12. serii „Doctor Who” już za nami. Tymczasem BBC promuje serial nowym zwiastunem, który zaznacza wątek przewodni. Uważajcie na spoilery!

„Doctor Who” powrócił na nasze ekrany w 2020 roku po rocznej nieobecności. Obecnie emitowana jest dwunasta seria od wznowienia serialu. To druga seria, w której w Doktora wciela się Jodie Whittaker. 

BBC podzieliło się nowym zwiastunem serialu, w którym wskazuje nam wątek przewodni – Timeless Child. Widzimy także ujęcia z nadchodzących odcinków i powrót starych znajomych – Judoonów i Cybermenów. Zwiastun znajdziecie poniżej:

„Doctor Who” to serial science fiction, jednak ma niezwykłą formułę. Opowiada o przygodach w czasie i przestrzeni kosmity zwanego Doktorem, który podróżuje ze swoimi towarzyszami w statku kosmicznym przypominającym budkę telefoniczną. Przeżywają różne przygody, a historia jest prezentowana w rozmaitych konwencjach – raz mamy straszny odcinek przypominający horror, raz thriller, a innym razem bliżej nam do komedii. 
Jodie Whittaker jako Trzynasta Doktor
Jodie Whittaker jako Trzynasta Doktor oraz Haley McGee jako pomocnica Tesli, Dorothy Skerrit

„Doctor Who” jest emitowany premierowo w BBC One (Wielka Brytania) i BBC America (USA) w niedzielę. W Polsce możemy go oglądać na kanale BBC First również w niedzielę. Premierowe odcinki są emitowane o godz. 20.35, jednak występuje dwutygodniowe opóźnienie w stosunku do oryginalnej emisji. 

Źródło: BBC

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …