Aktualności

Nowy serial, który ma mieć premierę w 2020 roku, zmienił w trakcie projektu showrunnera. Wiemy już, kto będzie nadzorował projekt.

Mamy dobre wieści: adaptacja komiksu „Y: The Last Man" dla stacji FX nadal powstaje. Po problemach z showrunnerami (Aidą Croal i Michaelem Greenem), którzy zrezygnowali, bo nie podobała im się forma serialu, przez chwilę nie wiadomo było, jak potoczą się jego losy. Szybko zaczęto szukać kolejnego showrunnera. 

Ten został już wybrany, będzie nim Eliza Clark („Animal Kingdom”). Dyrektor programowy FX Nick Grad pochwalił nową showrunnerkę i jej pomysł na serial: 

Eliza Clark jest niesamowicie utalentowaną pisarką oraz producentką. Jej ambitne wizje dla „Y” wzbogacą tajemniczość i przyciągną do tej potężnej historii. Jesteśmy podekscytowani, że mamy ją na swoim pokładzie i będzie partnerem dla naszej gwiezdnej obsady – Briana, Niny, Brada i Meliny. 

y: the last man, fx, adaptacja, komiks
Okładka komiksu

Nowa osoba w ekipie zna komiks dość dobrze. Jak przyznaje:

Dekadę temu wciągnęłam się w serię „Y: The Last Man”, czytając komiks za komiksem. Wyobrażałam sobie, jakby to wyglądało na ekranie. Dzięki temu poznałam zachwycającą pracę Briana K. Vaughana i Pii Guerry, a także złożony, a jednocześnie fascynujący świat Y. Jestem podekscytowana, że mogę opowiedzieć tę historię i mogę pracować z tą niesamowicie utalentowaną obsadą. 

„Y: The Last Man” opowiada historię świata po epidemii dżumy, w którym wymarł każdy samiec z wyjątkiem Yoricka Browna. Mężczyzna wraz z małpką wyrusza na poszukiwania swojej matki, Jennifer, by odkryć tajemnicę przetrwania. 

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności