Aktualności

HBO Europe ogłosiło, że wyprodukuje nowy czeski serial. Reżyserem został Ivan Zacharias, twórca „Wasteland”.

„Oblivious”, bo tak został zatytułowany ten projekt, to sześcioodcinkowy dramat z regionu, który wydał serial „Burning Bush” Agnieszki Holland i polski thriller „Wataha”. HBO Europe nawiązało współpracę z zespołem wyróżnionym za skandynawski dramat „Lilyhammer”.

ivan zacharias, ivan zacharias zdjęcie, hbo europe
Ivan Zacharias​​​​​

„Oblivious”  dzieje się w Czechach w 1980 roku. Scenariusz stworzył nowicjusz, Ondřej Gabriel, który studiował politologię na Praskim Uniwersytecie Karola, zanim został dramaturgiem. Jak już wspomnieliśmy, reżyserią zajmie się Ivan Zacharias.

wasteland, pustkowie, pustina, ivan zacharias
Kadr z serialu „Wasteland”

Dramat przedstawiono podczas panelu na festiwalu filmowym w Karlovych Varach w Czechach, który dotyczył roli HBO Europe w odkrywaniu i rozwijaniu pisarzy Europy Środkowej. 

W wydarzeniu wzięli udział, między innymi, Bogdan Mirica, twórca rumuńskiego dramatu „Shadows”, Kasia Tybink i Piotr Szymanek („Wataha”), Tereza Dusova, która pracowała nad lokalną wersją „In Treatment” oraz „Head Over Heels” i Marjan Alčevski, twórca chorwackiego dramatu „Success”, a także wiceprezes HBO Europe ds. rozwoju dramatów – Steve Matthews.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.