Aktualności

Chociaż stacja History nie potwierdziła tego oficjalnie, to pojawiły się pierwsze głosy, że serial „Knightfall” zostanie przedłużony na drugi sezon. Opowieść o templariuszach została cierpko przyjęta przez krytyków i widzów, ale najwyraźniej jest opłacalna dla stacji.

„Knightfall” to serial typu historical fiction, który opowiada o życiu sir Landry’ego (Tom Cullen), przywódcy zakonu templariuszy. Bohater utracił swoją motywację po porażkach w Ziemi Świętej, ale wszystko się zmienia, gdy pojawiają się wieści o zaginionym Świętym Graalu.

„Knightfall” zdobył 60% na Rotten Tomatoes, zaś Variety opisuje go jako serial, wobec którego nie można mieć wysokich oczekiwań i jeśli ktoś poszukuje luźnej historii z akceptowalną fabułą, to będzie zadowolony. Oglądalność żadnego z dotychczasowych odcinków nie przekroczyła nawet 2 milionów, jednak produkcja najwyraźniej zainteresowała na tyle szerokie grono odbiorców, że jest rozważana kontynuacja. 

Oprócz Toma Cullena („Gunpowder”), w obsadzie „Knightfall” możemy zobaczyć m.in. Pádraica Delaneya („The Tudors”), Olivię Ross („War and Peace”), Eda Stopparda („The Frankenstein Chronicles”), Jima Cartera („Downton Abbey”) czy Bobby’ego Schofielda.

Według Production Weekly zdjęcia do drugiego sezonu mają rozpocząć się w kwietniu, więc emisja nastąpiłaby z końcem 2018 roku.

Źródło: SpoilerTV

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Knightfall

Templariusze byli najpotężniejszym, najbogatszym i najbardziej tajemniczym zakonem rycerskim swoich czasów. „Knightfall” zagłębia się w świat tego legendarnego …