1
Aktualności

Netflix podał listę seriali, które pojawią się na ich platformie streamingowej w maju. Lista nie jest tak imponująca jak w zeszłym miesiącu, jednak znalazło się na niej kilka ciekawych propozycji.

„The 100” (piąty sezon, jeden odcinek co tydzień od 2 maja)

Serial jest adaptacją książek Kass Morgan, które odniosły bardzo duży sukces wśród czytelników, szczególnie młodzieży w USA. Grupa młodych i gniewnych mieszkańców stacji kosmicznej zostaje wydalona na Ziemię za swoje liczne przewinienia wobec prawa. Problem w tym, że Ziemia została blisko 100 lat wcześniej zupełnie zdewastowana przez ludzi i nie nadaje się do zamieszkania. Wyrok zmuszający nastolatków do udania się na jej powierzchnię jest równoznaczny ze skazaniem ich na śmierć, jednak ku zdziwieniu wszystkich, warunki na planecie wróciły do względnej normy. Szybko okazuje się, że przetrwali na niej także ludzie, którzy cofnęli się w rozwoju, jednak nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla nowo przybyłych. W piątym sezonie pojawią się nowi przeciwnicy, nie mniej przebiegli i niebezpieczni jak ci, których dotąd mogliśmy oglądać w serialu.

„The Rain” (pierwszy sezon, 4 maja)

Postapokaliptyczna wizja przyszłości, w której ludzkość została niemal doszczętnie zniszczona przez tajemniczy wirus. Dwójka dzieci udaje się wraz ze swoim ojcem do schronu, w którym mogą bezpiecznie przeczekać najgorsze chwile. W końcu rodzic ich opuszcza, wiedziony potrzebą pomocy innym ludziom, pozostawionym na zewnątrz. Rodzeństwo spędza w zamknięciu kolejnych pięć lat, licząc, że pewnego dnia ojciec powróci, tak jak im obiecał. W końcu jednak, znużeni dalszym oczekiwaniem i życiem w bezczynności, postanawiają opuścić schron. Spotykają grupę ocalałych, do których postanawiają się przyłączyć.

„Safe” (pierwszy sezon, 10 maja)

„Safe” jest adaptacją książki amerykańskiego pisarza, Harlana Cobena. Chirurg pediatra, którego gra Michael C. Hall, mieszka w idealnej społeczności na przedmieściach dużego miasta. Spotyka go ogromna tragedia, gdy traci ukochaną żonę. Główny bohater musi sprostać trudnej roli samotnego ojca dla swoich dwóch nastoletnich córek. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, rodzina powoli goi rany i wraca do normalności, aż do pewnego feralnego wieczoru. Jedna z córek wymyka się po kryjomu na imprezę, której konsekwencje będą katastrofalne dla wszystkich. Morderstwo oraz tajemnicze zaginięcie wstrząśnie głównymi bohaterami oraz wyciągnie na światło dzienne od dawna skrywane sekrety.

Poza wyżej wymienionymi na platformie zobaczymy również:

„Simon” (pierwszy sezon) – 1 maja

„Suits” (szósty sezon) – 2 maja

„Busted!” (pierwszy sezon) – 4 maja

„Kong: King of the Apes” (drugi sezon) – 4 maja

„Dear White People” (pierwszy sezon, druga część) – 4 maja

„Bill Nye Saves the World” (trzeci sezon) – 11 maja

„Evil Genius” (pierwszy sezon) – 11 maja

„The Who Was? Show” (pierwszy sezon) – 11 maja

„Mob Psycho 100” (pierwszy sezon) - 22 maja

„Fauda” (pierwszy sezon) – 24 maja

„Trollhunters” (trzecia część) - 25 maja

„The Toys That Made Us” (drugi sezon) – 25 maja

„The Break With Michelle Wolf” (pierwszy sezon) – 27 maja

„Unbreakable Kimmy Schmidt” (czwarty sezon, pierwsza część) – 30 maja

 

Seriale, które maja premiery odcinków raz w tygodniu:

„Supergirl” – 7 maja

„Dynasty” – finał 12 maja

„Riverdale” – finał 17 maja

„The Blacklist” – finał 19 maja

„Designated Survivor” – finał 25 maja

Źródło: Netflix

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Patrycja Lechnowska
    Patrycja Lechnowska
    @Patrycja

    Totalnie nie mogę się doczekać Safe, bo Coben to mój ulubiony autor! Dlaczego do 10 jeszcze tyle dni :(((

Powiązane

Aktualności