Aktualności

Nadal nie wiadomo, kto zagra w wiedźmińskiej produkcji Netflixa, ale znaleziono właśnie showrunnerkę serialu. Jak informuje portal Variety, została nią Lauren Schmidt Hissrich – scenarzystka i producentka telewizyjna.

Postaci wiedźmina Geralta z Rivii nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać – po światowym sukcesie serii gier, bazujących na powieściach fantasy Andrzeja Sapkowskiego, „Wiedźmin” stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ku uciesze fanów sagi, w maju tego roku ogłoszono powstanie serialu, za którego produkcję odpowiadać będzie platforma Netflix.

Portal Variety ogłosił, że Lauren Schmidt Hissrich zajmie się adaptacją sagi. Na swoim koncie ma produkcję i scenariusz do netflixowego „Daredevila” i „The Defenders” oraz serialu „Power” od stacji Starz. Jest to pierwszy raz w jej karierze na stanowisku showrunnera. Na internetowych forach pojawia się w związku z tym wiele komentarzy pełnych niepokoju. Nietrudno znaleźć wypowiedzi o treści:

Weak resume to entrust this property to. Have we learned nothing from Walking Dead? (Czy nie ma za słabych osiągnięć, żeby powierzyć jej tak duży projekt? Niczego nie nauczyliśmy się z „Walking Dead”? – tłum. red.)

In fact her addition makes me less confident that the show will be good.  (Nie wydaje mi się, że jej zatrudnienie uczyni serial lepszym, a obawiam się, że będzie wręcz przeciwnie. – tłum. red.)

This is very disappointing. I wish they’d get more experienced person. (Uważam jej zatrudnienie za duże rozczarowanie. Chciałbym, żeby zatrudnili kogoś bardziej doświadczonego. – tłum. red.)

Nadal nie są znane żadne szczegóły dotyczące fabuły oraz obsady. Wiadomo jedynie, kto jest zaangażowany w projekt. Producentami wykonawczymi będą: Sean Daniel („Graceland”, „The Expanse”), Jason Brown („The Expanse”) oraz Tomasz Bagiński („Katedra”, seria „Legendy Polskie”). W rolę konsultanta kreatywnego został zaangażowany sam twórca powieści, Andrzej Sapkowski.

Lauren Schmidt Hissrich
 

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Źródło: ign.com / variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale