Aktualności

Słynna brytyjska stacja telewizyjna BBC ujawniła swoje serialowe plany, obejmujące głównie komedie. W jednej z nich zobaczymy znanego z „Doctor Who”, „Broadchurch” czy „Jessiki Jones” Davida Tennanta.

Shane Allen, odpowiedzialny za serie komediowe, zapowiada, że produkcje będą kwintesencją brytyjskości.

Na BBC One zobaczymy wielowątkowy sitcom „Ghosts” od twórców „Paddington 2”. Trwają także prace z Monumental Television nad sześcioczęściowym, zabawnym horrorem, opowiadającym historię niespokojnych duchów, sprzeczających się i tłoczących w chatce w stylu country. Ponadto spodziewać się można „Lenny Henry’s 60th Birthday Special”, ukazującego życie i karierę znanego komika.

Wspomniany David Tennant wystąpi u boku Jessiki Hynes („Spaced”) i Miley Locke w „There She Goes”, które będzie można obejrzeć na BBC Four. Pięcioodcinkowy serial ma przedstawiać losy niepełnosprawnej dziewięciolatki Rosie i opierać się na prawdziwych doświadczeniach scenarzysty Shauna Pye. Prace rozpoczną się w lipcu.

David Tennant

 

W planach jest także „Back to Life” opowiadający o kobiecie, która popełniła straszliwą zbrodnię wiele lat temu i po dziesięciu latach spędzonych w więzieniu wraca do domu, by sprawdzić, czy w małym miasteczku, gdzie takie czyny są ogromnym szokiem, wszyscy już o niej zapomnieli.

Można także spodziewać się „Diary of a Hounslow Girl” o dojrzewaniu trójki muzułmańskich nastolatek, „In My Skin”, którego bohaterką będzie szesnastolatka opowiadająca mnóstwo kłamstw, a także „Tash and Ellie” zahaczający o tematykę stereotypów.

Ponadto powrócą „Inside No. 9” z halloweenowym odcinkiem specjalnym, „Motherland” z drugim sezonem oraz „Pls Like”, składające się z sześciu piętnastominutowych epizodów.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane