Aktualności

Światło dzienne ujrzały właśnie kolejne materiały promocyjne serialu „Castle Rock”. Oprócz kilku zdjęć z planu dostaliśmy też porcję informacji dotyczących fabuły nowej produkcji Hulu.

Miasteczko Orange w stanie Massachusetts w ostatnich miesiącach zmieniło się nie do poznania. Stało się bowiem planem serialu „Castle Rock”, a dobrze znane tamtejszym mieszkańcom budynki zaaranżowano tak, by wyglądały jak wyjęte żywcem z powieści Stephena Kinga. Orange przemieniono w najbardziej tajemnicze miasteczko w Stanach Zjednoczonych, w którym każdy z mieszkańców skrywa swój mroczny sekret.

Portal Entertainment Weekly opisuje także jedną z ostatnich scen całego serialu, w której udział wziął znany z filmu „Moonlight” Andre Holland – w produkcji wciela się on w rolę prawnika Henry’ego Deavera. Jest związany z Castle Rock od dziecka, lecz w momencie kręcenia finałowych scen stało się ono ostatnim miejscem, w którym chciałby być. O trudnych losach granej przez niego postaci mówi sam Holland: 

Jego podejście uległo sporej zmianie. Historia Henry’ego jest zawiła i niezwykle trudna, a jedyne, czego pragnie na końcu, to uciec z Castle Rock jak najdalej się da.  

castle rock, hulu, serial, stephen king, zdjęcia, kiedy, o czym

Przy okazji dowiedziliśmy się także, że w serialu pojawi się więzienie Shawshank (z powieści „Skazani na Shawshank”), gdzie Henry będzie dość częstym gościem. Obiektem jego zainteresowania stanie się więzień o pseudonimie „The Kid”, który, przebywając w odosobnieniu, najprawdopodobniej popadł w obłęd. W tej roli zobaczymy Billa Skarsgårda („Hemlock Grove”).

castle rock, hulu, serial, stephen king, zdjęcia, kiedy, o czym

Twórcy produkcji, Sam Shaw i Dustin Thomason, musieli poradzić sobie z ogromnym materiałuem źródłowym. King ma na swoim koncie 56 powieści i około 200 opowiadań. Jak sami powiedzieli, „Castle Rock” nie będzie adaptacją, lecz oryginalną historią, która zachowa elementy i klimat charakterystyczne dla książek mistrza grozy. 

castle rock, hulu, serial, stephen king, zdjęcia, kiedy, o czym

„Castle Rock” jest antologią, która liczyć będzie równo 10 odcinków; jej premierę zaplanowano na 25 lipca 2018 roku. 

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności