Aktualności

Twórca kultowych już kreskówek dla dorosłych takich jak „The Simpsons” i „Futurama”, Matt Groening, już niedługo zaprezentuje światu swoją nową produkcję, wyprodukowaną dla Netflixa.

„Disenchantment” to historia osadzona w świecie fantasy, ze smokami, wiedźmami, demonami, i wszystkim, co jeszcze moglibyśmy sobie wyobrazić. Główna bohaterka, Bean – która, tak się składa, jest księżniczką i do tego alkoholiczką – mieszka w krainie Dreamland. Królestwo jest tylko z nazwy bajkowe; zamieszkuje je cała masa nieprzyjemnych stworów i jeszcze bardziej nieprzyjaznych ludzi. Towarzystwa księżniczce będą dotrzymywać elf Elfo oraz jej prywatny demon Luci.

Disenchantment, Matt Groening, Netflix, sezon 1, seriale animowane, animacje dla dorosłych
Kadr z serialu „Disenchantment”
 

Serial, który ma liczyć 10 odcinków, pojawi się na Netflixie 17 sierpnia. Miłą informacją dla fanów talentu Groeninga będzie zapewne to, że animacją zajęło się Rough Draft Studio, to samo, które odpowiadało za „Futuramę”.

Disenchantment, Matt Groening, Netflix, sezon 1
Kadr z serialu „Disenchantment”
 

Głosów głównym bohaterom użyczą: Abbi Jacobson („Broad City”) jako księżniczka Bean, Nat Faxon („Nobodies”) jako Elfo, a Eric Andre („Man Seeking Woman”) wcieli się w Luciego. Przy „Disenchantment” pracować będą również aktorzy świetnie znani z innych produkcji Groeninga: John DiMaggio, Billy West czy Maurice LaMarche – wszyscy podkładali głosy bohaterom „Futuramy”.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.