Aktualności

Netflix zaprezentował swój najnowszy pomysł na usprawnienie pobierania seriali z ich platformy streamingowej.

Możliwość ściągania seriali na własne urządzenia istnieje już od 2016 roku. Wtedy właśnie Netflix umożliwił swoim użytkownikom opcję, dzięki której z łatwością mogą cieszyć się swoimi ulubionymi produkcjami, nawet jeśli nie mają aktualnie dostępu do internetu. Nowe rozwiązanie skierowano przede wszystkim do osób, którym nie jest obcy binge watching. Aplikacja będzie zdolna do usuwania z dysków odcinków, które już obejrzeliśmy i automatycznie rozpocznie ściąganie kolejnych, jeśli tylko nasz telefon bądź tablet połączy się z siecią WiFi. Na chwilę obecną będzie to skierowane jedynie do użytkowników telefonów z Androidem oraz tabletów.

Netflix, ściąganie, Android, technologia
Opcja ściagania dostępna na telefonie z systemem Android.
 

Dyrektor do spraw innowacji w Netflixie, Cameron Johonson, zwrócił uwagę, że pomysł ten przyszedł osobom z jego działu do głowy, kiedy zrozumiano jak uciążliwe może być kasowanie niepotrzebnych danych na telefonie oraz że wielu użytkowników nie do końca sobie z tym radzi. Według niego podstawową zasadą Netflixa jest dostarczanie kolejnych odcinków tak szybko jak jest to tylko możliwe. Nowa funkcja będzie obejmowała zatem tylko seriale, pozostałe produkcje jak filmy, nie będą temu podlegały z oczywistych względów.

Netflix zdecydowanie wychodzi naprzeciw zmieniającemu się rynkowi potrzeb w dziedzinie usług technologicznych. Od 2010 roku, w którym po raz pierwszy udostępniono na platformie możliwość oglądania seriali i filmów na urządzeniach mobilnych, firma wciąż pracuje nad poprawą doświadczeń z tego wynikających. Nowe możliwości ściągania są tylko tego potwierdzeniem.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.