Aktualności

Witamy w mieście, gdzie nie wiesz, co jest końcem, a co początkiem. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun pierwszej oryginalnej produkcji Netflixa wyprodukowanej w Niemczech – „Dark”.

Serial skupi się na zniknięciu dwójki dzieci w małym niemieckim miasteczku, w którym koncepcja czasu została wywrócona do góry nogami. Zagadką w tym przypadku nie jest to, kto porwał dzieci... lecz kiedy.

„Dark” utrzymane jest w tonie mrocznego science fiction, kreowanego na podobieństwo takich tytułów jak „Stranger Things”, „The OA” czy „Twin Peaks”. Mimo kilku oczywistych skojarzeń ze znanymi amerykańskimi produkcjami, nowemu projektowi Netflixa bliżej do klimatu dzieł europejskich niż tych zza oceanu. Nastrojowy zwiastun sugeruje, że ważnym elementem fabularnym serialu będzie motyw czasu.

Za produkcję odpowiada duet niemieckich twórców: Baran bo Odar i Jantje Friese, którzy współpracowali ze sobą już wcześniej przy tworzeniu filmu „Who Am I – No System is Safe”. W obsadzie znaleźli się Louis Hofmann („Under Sandet”), Oliver Masucci („4 Blocks”), Jördis Triebel („Babylon Berlin”), Maja Schöne („Blochin: Die Lebenden und die Toten”) oraz Karoline Eichhorn („Der Sandmann”).

1. sezon „Dark” pojawi się na platformie streamingowej Netflixa 1 grudnia. Cały sezon będzie liczył 10 odcinków.

Źródło: www.netflix.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.