Aktualności

W październiku 2017 roku ruszyły zdjęcia do nowego serialu premium Canal+, „Nielegalni”. Jedną z głównych ról zagra Grzegorz Damięcki, aktor znany z „Belfra”. Dzisiaj wiemy już nieco więcej o nowej produkcji.

Serial to adaptacja serii czterech książek szpiegowskich Vincenta V. Severskiego, pułkownika polskiego wywiadu, który aktywnie uczestniczył w przygotowywaniu produkcji. Fabuła osadzona jest we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w którym osobiste porachunki, dawne rany i polityczne ambicje splatają się w pełnej napięcia akcji w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku. Główny bohater to agent wywiadu Konrad Wolski, który powraca do Warszawy po zakończonej fiaskiem misji na Bliskim Wschodzie. Rusza on na poszukiwania tajemniczej skrzyni, zakopanej przed laty przez radziecki wywiad w ruinach twierdzy brzeskiej. Ukryto w niej sensacyjne przedwojenne archiwa. Ich ładunek polityczny budzi zainteresowanie zarówno w Warszawie, jak i w Moskwie.

Nielegalni, Canal +, Leszek Dawid, Grzegorz Damięcki
Część obsady „Nielegalnych”

W obsadzie serialu pojawi się wcześniej wspomniany Grzegorz Damięcki, a także Tomasz Schuchardt („Cicha noc”), Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi”), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Adam Woronowicz („Sługi boże”) oraz Agnieszka Grochowska („Obce niebo”).

Reżyserami są Leszek Dawid i Jan P. Matuszyński, zaś operatorami Piotr Sobociński („Wołyń”) oraz Kacper Fertacz. Scenariusz napisali Dorota Jankojć-Poddębniak, Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn. Producentami są Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark („Bez tajemnic”, „Pakt” i „Uwikłani”).

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. 

Źródło: canalplus.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.