Aktualności

Po sporym sukcesie premierowego sezonu pierwszej fabularnej produkcji National Geographic stacja zdecydowała się na dostarczenie nam kolejnej porcji geniuszu. Właśnie poznaliśmy obsadę 2. sezonu serialu „Genius”, który opowie o życiu Pablo Picassa.

W rolę głównego bohatera wcieli się dwóch aktorów. Młodzieńcze lata życia Picassa to czas, kiedy na ekranach oglądać będziemy znanego z serialu „Glow” Alexa Richa. Następnie, o czym stacja poinformowała już jakiś czas temu, do akcji wkroczy Antonio Banderas, który zagra w pełni ukształtowanego już artystę.

Na ekranie pojawią się także Aisling Franciosi („The Fall”), Robert Sheehan („Fortitude”, „Misfits”), Sebastian Roche („The Young Pope”, „The Originals”), T.R. Knight („Grey's Anatomy”), czy Clemence Poesy. Do obsady powraca również odtwórca roli młodego Alberta Einsteina – Johnny Flynn

Pablo Picasso to urodzony w hiszpańskiej Maladze jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów w historii. W ciągu swojego 91-letniego życia stał się autorem przeszło 50 tysięcy dzieł, których ogromna część do dziś fascynuje miłośników sztuki. 

Picasso to również postać enigmatyczna, której życiorys pełen jest nieznanych szerzej anegdot i ciekawostek. Nic więc dziwnego, że to właśnie jego historię postanowili przedstawić twórcy serialu.

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Genius

Serial przedstawia życie i dokonania największych umysłów w historii. Pierwszy sezon skupiał się na Albercie Einsteinie, postaci znanej na całym świecie. Mimo niewątpliwego …