Aktualności

Netflix zapowiada pierwszy belgijski serial oryginalny „Kierunek: Noc”. Scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”. W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. 

„Kierunek: Noc” to historia o tym, jak zachować człowieczeństwo w obliczu kosmicznej katastrofy w świecie, w którym rozwój technologiczny doprowadził do zatarcia granicy pomiędzy człowiekiem a maszyną. 

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Jak komentuje showrunner i scenarzysta serialu, Jason George: 

Ten dający do myślenia thriller zadaje pytanie, które w obecnych czasach słyszymy coraz częściej: czy ludzkość jest w stanie zjednoczyć się w imię wspólnego dobra, czy może zgubi nas egoizm i samolubna natura? 

Za reżyserię tej sześcioodcinkowej opowieści odpowiadać będzie belgijski duet - Inti Calfat i Dirk Verheye („Over Water”). Producentami wykonawczymi będą Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, a showrunnerem - Jason George („The Protector”, „Narcos”), natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Na razie nie jest znana data premiery serialu.

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.