Aktualności

Pierwszy komiks, za który odpowiada Netflix, dostanie swoją serialową adaptację. O czym opowie?

W 2017 roku Netflix zawarł umowę z twórcą komiksów Markiem Millarem, znanym choćby z takich tytułów jak „Kick-Ass” czy „The Secret Service”. Na jej mocy platforma streamingowa rozpoczęła tworzenie projektów, bazujących na pracy Millara, w tym zamówiono dwa seriale – „Jupiter's Legacy” oraz „American Jesus”. W wyniku tej współpracy Netflix stał się także wydawcą swojego pierwszego komiksu, „The Magic Order”.

„The Magic Order” to historia stworzona przez Millara, z rysunkami autorstwa Oliviera Coipela, bazującymi na przygotowanych przez netflixowy zespół. Seria spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony czytelników. Akcja skupia się wokół pięciu rodów czarodziejów, którzy przysięgli chronić nasz świat. Teraz muszą zmierzyć się z wrogiem, który po kolei wybija ich członków. Nie eszcze czy serialowa wersja wiernie odtworzy postacie i komiksowe wydarzenia, ale można spodziewać się, że nie zabraknie w niej brutalności oraz ciekawych zwrotów akcji.

the magic order, netflix, mark millar
Okładka pierwszego numeru komiksu „The Magic Order”

Producentami wykonawczymi serialu zostali: James Wan („Aquaman”) i Lindsey Beer („Sierra Burgess is a Loser”). Wan odpowie za reżyserię pierwszego odcinka, a Beer będzie showrunnerką produkcji i napisze do niej scenariusz.

Nie wiadomo jeszcze kiedy można spodziewać się premiery serialu ani kto w nim wystąpi.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności