Aktualności

Netflix wygrał rozprawę, dzięki której może rozwiązać umowę z The Weinstein Company. Streamingowy gigant nie musi już umieszczać w swojej ofercie niektórych seriali i filmów.

Netflix otrzymał zgodę od Sądu Bankrupcji USA na unieważnienie umowy z The Weinstein Company, która obecnie jest w stanie bankructwa. 

Dzięki temu orzeczeniu Netflix nie będzie musiał umieszczać na swojej platformie filmów oraz seriali, a także za nie płacić. Oznacza to, że raczej nie zobaczymy tam trzeciej serii „Scream”. Wyjątkiem będzie animowana seria „Spy Kids”, oparta na serii filmów Roberta Rodrigueza. 

Scream
Kadr z serialu „Scream”

Decyzja sądu wpływa także na los serialu „Peaky Blinders” na Netflix. Na początu prawa do jego dystrybucji w 2013 roku nabyło The Weinstein Co., a potem sprzedało je Netflixowi, choć zatrzymało tytuł dystrybutora w USA. Producentem natomiast był Endemol.

Gdy na jaw wypłynęły skandale związane z molestowaniem, gwałtami i pojawiły się oskarżenia wobec Harveya Weinsteina, Netflix nie chciał mieć z tym nic wspólnego i wykreślił TWC z projektu, w wyniku czego wstrzymał 1,6 milliona dolarów za opłaty licencyjne. Firma Endemol próbowała jednak przekonać, że niewłaściwe postępowanie Weinsteina naruszyło także umowę zawartą między nią a Weinsteinem, a więc brak pieniędzy niesłusznie ugodził także w Endemol.

Teraz producent i TWC muszą dojść do porozumienia na temat tego, kto posiada prawa do serialu, a na rozprawie uzgodniono, że Netflix poczeka na rozwiązanie tej sytuacji i dopiero wówczas wypłaci należne pieniądze odpowiedniemu przedsiębiorstwu.

Platforma streamingowa zgodziła się również odpuścić opłatę za sequel filmu „Crouching Tiger, Hidden Dragon” wartą 326 tysięcy dolarów. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.